ua en ru

ГПУ заявила про наявність доказів причетності Кучми до вбивства Гонгадзе (відео)

Автор: RBC.UA
У Генеральної прокуратури України (ГПУ) достатньо доказів причетності екс-Президента Леоніда Кучми до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Про це заявив перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін.

У Генеральної прокуратури України (ГПУ) достатньо доказів причетності екс-Президента Леоніда Кучми до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Про це перший заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін заявив в ефірі радіо "Ехо Москви".

"У нас є достатньо доказів, які підтверджують причетність Кучми до цього злочину, і ми продовжуємо займатися розслідуванням в цьому напрямку", - заявив Кузьмін.

Нагадаємо, в січні колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження Міністерства внутрішніх справ Олексія Пукача засудили до довічного ув'язнення з конфіскацією майна за вбивство Гонгадзе. Після оголошення вироку Пукач заявив, що рішення суду буде зрозумілим, коли поруч з ним будуть Леонід Кучма і колишній спікер Верховної Ради Володимир Литвин, які можуть розповісти про мотиви вбивства.

Читайте також: ОБСЄ вітає вирок Пукачу і закликає встановити замовників вбивства Гонгадзе

Кучма ж вирок, винесений Пукачу назвав справедливим. "Наш суд самий справедливий у світі. Він не людина. Якщо він це зробив, то в чому питання, він же нелюд. Ось і висновок", - сказав Кучма. На запитання з приводу заяв Пукача про причетність Кучми до вбивства журналіста, колишній Президент сказав: "Сяду, тільки разом з вами". А Литвин заперечував правдивість заяв Пукача і сказав, що він засуджений говорить те, що йому вселяють.


s_n_1800_02

Зазначимо також, що незадоволеними вироком залишилася сторона вдови журналіста Мирослави Гонгадзе. Її адвокат Валентина Теличенко висловила незгоду з тим, що у справі відсутня вказівка ​​на замовний характер злочину.

Представник родини Гонгадзе в суді вказували на те, що не зовсім ясним залишився істинний мотив Пукача, який спонукав його до вбивства журналіста. "Обвинувальний висновок дуже суперечливий і побудований таким чином, щоб фактично заблокувати подальше викриття замовників убивства. Державне обвинувачення вважає, що все доведено, що немає ніяких протиріч та мотиви встановлені належним чином", - зазначила адвокат потерпілої сторони Валентина Теличенко.

Читайте також: Кучма вважає справедливим вирок, винесений Пукачу

Журналіст Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 р. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. У 2009 р. в столичному регіоні були знайдені останки черепа, які, за заявою ГПУ, належать Гонгадзе. Однак тіло досі, через більш 12 років, не віддане землі, оскільки мати журналіста Леся Гонгадзе відмовляється визнавати, що знайдені останки належать її синові.

В кінці серпня 2011 р. Пукач назвав замовниками вбивства Юрія Кравченко (застрелився 4 березня 2005 р.), тодішнього голову Верховної Ради Володимира Литвина та другого Президента України Леоніда Кучму.

Читайте також: Пукач засуджений до довічного ув'язнення за вбивство Гонгадзе і позбавлений генеральського звання (фото, відео)

Кримінальну справу проти останнього також було порушено. Її порушили 21 березня 2011 Кучмі інкримінувалося перевищення влади і службових повноважень, що спричинили загибель у 2000 р. журналіста Гонгадзе. В кінці червня 2012 Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив у силі рішення суду нижчої інстанції, визнавши незаконним порушення кримінальної справи проти Кучми за звинуваченням у причетності до вбивства журналіста Гонгадзе.

У 2000 р. колишній охоронець Кучми Мельниченко оприлюднив аудіозаписи розмов глави держави з погрозами на адресу Гонгадзе, які були визнані речовими доказами у справі.