Прибутковість дворічних німецьких бондів пішла в мінус"

Прибутковість німецьких облігацій з терміном обігу 2 роки в ході ранкових торгів на деякий час вперше в історії стала негативною. Прибутковість бондів ФРН вранці опустилася до -0,002%.

Прибутковість німецьких облігацій з терміном обігу 2 роки в ході ранкових торгів на деякий час вперше в історії стала негативною. Прибутковість бондів ФРН вранці опустилася до -0,002%, передає Bloomberg.

Втім, вже 11:13 за київським часом їх вартість піднялася до 0,005% річних.

Аналітики пояснюють таке зниження прибутковості різким збільшенням попиту на надійні німецькі папери.

У зв'язку з такою популярністю німецьких цінних паперів Центробанк Німеччині в кінці травня оголосив про намір випустити облігації на 5 млрд євро з нульовою ставкою прибутковості. Аукціон на цінні папери з погашенням через два роки відбудеться незабаром. Ніколи раніше Німеччина не випускала облігації, які б не приносили інвесторам жодного прибутку.

Рішення про випуск облігацій з нульовою ставкою прибутковості було прийнято на тлі різкого збільшення попиту на надійні цінні папери. Зокрема, минулого тижня, як зазначало Agence France-Presse, 10-річні облігації Німеччини стали продаватися з рекордно низькою прибутковістю в 1,47%.

Облігації Німеччини вважаються найнадійнішими в Європі. Борги найбільш постраждалих від кризи держав - наприклад, Італії та Іспанії, зараз, навпаки, торгуються з рекордною прибутковістю. Десятирічні борги цих країн оцінюються з прибутковістю більше 6%.

Багато експертів, у тому числі і мільярдер Джордж Сорос, раніше закликали Європу випустити єдині облігації єврозони, які б допомогли країнам, що постраждали від боргової кризи, отримати гроші за меншими ставками. Проти цього незмінно виступала Німеччина, адже їй в такому випадку доведеться гарантувати виконання зобов'язань перед інвесторами іншими країнами.

22 травня стало відомо, що Німеччина не змінила свою точку зору і буде на червневому саміті глав держав - ЄС наполягати на тому, щоб такі папери не були випущені.

Тим часом в ЄЦБ заявили, що з метою протидії зростанню прибутковості по облігаціях деяких країн, Центробанк не буде купувати облігацій держав єврозони. Хоча уряди Греції та Іспанії просять ЄЦБ продовжувати скупку.

Нагадаємо, вчора прибутковість облігацій Франції, Німеччини, Голландії та Австрії впала до рекордно низьких рівнів, після того як у США вийшла негативна статистика по ВВП. Інвестори поспішають вкластися в "тихі гавані" на тлі нових європейських подій.

У відповідь на це сьогодні впала прибутковість 10-літніх US Treasuries (облігації міністерства фінансів США) до історичного мінімуму в 1,53%. У п'ятницю облігації торгуються біля позначки в 1,57%. За рівнем прибутковості американські папери наблизилися до японських, і розрив між ними зараз є мінімальним з 1990 р.

 

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся