ru ua

Договір між США і РФ щодо СНО буде підписаний в Празі до 12 квітня

Автор: RBC.UA
Договір між США і РФ щодо стратегічного наступального озброєння (СНО) буде підписаний не в Києві, а в Празі. Таке рішення було ухвалене Президентом Росії Дмитром Медведєвим і держсекретарем США Хілларі Клінтон, повідомляє "Комерсант-Україна".

Договір між США і РФ щодо стратегічного наступального озброєння (СНО) буде підписаний не в Києві, а в Празі. Таке рішення було ухвалене Президентом Росії Дмитром Медведєвим і держсекретарем США Хілларі Клінтон, повідомляє "Комерсант-Україна".

"Проти Києва виступили американці. Вони ще не дуже розуміють, що за влада тепер в Україні, і не готові до різкого зближення. Хоча ми були не проти української столиці", - пояснив виданню один з високопоставлених російських чиновників.

Ініціатива підписати новий договір щодо СНО в Києві виходила від Президента України Віктора Януковича - офіційну пропозицію своєму російському колезі Д.Медведєву він зробив в ході візиту до Москви 5 березня.

За словами співрозмовника видання, договір повністю готовий, і зараз сторони погоджують його формулювання з урахуванням нюансів російської і англійської мов. "У ньому присутня ув'язка СНО і ПРО, і дуже скоро ви побачите, в якій формі це буде зроблено", - пообіцяв співбесідник видання. Він також завірив, що документ буде підписаний до наміченої на 12 квітня вашингтонської конференції з ядерної безпеки.

Раніше міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров повідомляв, що Росія "була б рада" підписати новий договір про СНО з США в Києві.

У свою чергу глава МЗС України Костянтин Грищенко відзначав, що підписання договору в Києві сприяло б зміцненню режиму нерозповсюдження наступальних озброєнь. "Ми вважаємо, що сам факт підписання цього договору в Києві міг би стати важливим сигналом для тих країн, які ще знаходяться на роздоріжжі", - сказав він.

Нагадаємо, про намір України запропонувати РФ і США підписати договір про СНО-2 в Києві повідомила 16 березня заступник глави Адміністрації Президента України Ганна Герман.

Відзначимо, Д.Медведєв і Б.Обама влітку 2009 р. домовилися підписати новий договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь. При цьому була досягнута домовленість про те, що через сім років після набуття чинності договору і надалі граничний рівень для стратегічних носіїв знаходитиметься в межах 500-1100 одиниць, для пов'язаних з ним бойових зарядів - в межах 1500-1675 одиниць. Новий договір по СНО повинен замінити договір по СНО-1, підписаний СРСР і США в Москві в липні 1991 р.