ua en ru

Договір про ЗВТ з СНД передано на ратифікацію ВР

Автор: RBC.UA
Уряд ініціює ратифікацію Верховною Радою України договору про зону вільної торгівлі з країнами-учасницями Співдружності Незалежних Держав. Відповідний законопроект ухвалено на засіданні уряду 9 листопада, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Уряд ініціює ратифікацію Верховною Радою України договору про зону вільної торгівлі з країнами-учасницями Співдружності Незалежних Держав. Відповідний законопроект ухвалено на засіданні уряду 9 листопада, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

"Створення зони вільної торгівлі в рамках СНД та її подальше функціонування є першочерговим завданням держав-учасниць СНД і передбачено Стратегією економічного розвитку СНД на період до 2020 року, затвердженою рішенням ради глав урядів СНД від 14 листопада 2008 року.

Серед основних переваг укладання договору про зону вільної торгівлі є фіксація зобов'язань щодо незбільшення ставок мит для товарів, що знаходяться у вилученні з режиму вільної торгівлі; закріплення в міждержавному договорі зобов'язань держав-учасниць СНД щодо незастосування нових обмежень у взаємній торгівлі, тобто - непогіршення режиму торгівлі, що існує на сьогодні; фіксація у міжнародному договорі положення щодо започаткування процесу скасування експортних мит; скорочення кількості діючих угод, якими необхідно керуватися в торговельно-економічних відносинах з країнами СНД; вирішення торгових спорів в площині механізмів і процедур, прийнятих в СОТ тощо", - йдеться в повідомленні Мінекономрозвитку.

У договорі про зону вільної торгівлі державами-учасницями переговорного процесу враховані пропозиції України, які дають можливість більш ефективно захистити національні економічні інтереси, зокрема, при застосуванні захисних заходів.

В результаті проведених розрахунків в розрізі основних видів економічної діяльності після набрання чинності договором про зону вільної торгівлі держав-учасниць СНД можна очікувати на додаткове зростання обсягів випуску: сільського господарства - на 3,86 %; харчової промисловості - на 3,36 %; легкої промисловості - на 3,11%; металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів - на 4,2 %; хімічної та нафтохімічної промисловості - на 4,75%; машинобудування - на 7,19 %.

В цілому по економіці після набрання чинності договором про зону вільної торгівлі СНД очікується позитивний вплив на рівні близько 3-3,5 % обсягу випуску в цілому, ВВП - на рівні 2,5%.

Таким чином, виходячи з вищенаведеного, приріст лише одного інтегрального показника - валового внутрішнього продукту становитиме біля 37,5 млрд грн, повідомляє Мінекономрозвитку.

Додатковий приріст доходів державного бюджету може становити біля 9,4 млрд грн на рік.

Раніше перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв заявляв, що сподівається на ратифікацію Верховною Радою угоди про зону вільної торгівлі з країнами СНД найближчим часом.

23 жовтня Президент України Віктор Янукович заявив, що угода про зону вільної торгівлі з країнами СНД не буде перешкоджати євроінтеграції України. Глава держави зазначив: складна економічна ситуація в світі вимагає від України активних зусиль з інтеграції національної економіки у світову.

Нагадаємо, раніше, член Європейської комісії з питань торгівлі Карел де Гухт заявив на зустрічі з першим віце-прем'єром, міністром економічного розвитку і торгівлі України Андрієм Клюєвим, що не бачить протиріч у підписаній угоді про зону вільної торгівлі в рамках СНД і створенням ЗВТ Україна-ЄС.

19 жовтня прем'єр-міністр Микола Азаров сказав, що створення зони вільної торгівлі в Співдружності незалежних держав дозволить Україні суттєво поліпшити платіжний баланс.

Прем'єр-міністр підкреслив, що негативне сальдо торгового балансу України зараз становить приблизно 6 млрд дол. При цьому він підкреслив, що уряд вживає всіх необхідних заходів для поліпшення ситуації. Зокрема, цьому сприятиме підписання угоди про створення зони вільної торгівлі в рамках СНД, Євросоюзу та інших країн світу, що дозволить освоїти нові ринки для вітчизняних товарів і послуг.

Нагадаємо, прем'єр-міністри країн-членів СНД підписали 18 жовтня в ході засідання глав урядів СНД у Санкт-Петербурзі угоду про створення зони вільної торгівлі.

Раніше прем'єр-міністр РФ Володимир Путін нагадав, що договір про вільну торгівлю спочатку був підписаний в 1994 р., але не всі країни, в тому числі, і Росія, ратифікували його. За словами прем'єра, фактично документ не працював. Путін також звернув увагу, що за I півріччя 2011 р. товарообіг в рамках СНД збільшився на 48% і перевищив 134 млрд дол..

Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна розраховує на підписання на саміті глав урядів країн СНД угоди про всеосяжну зону вільної торгівлі (ЗВТ) Співдружності.

Він підкреслив, що 40% українського експорту спрямовано в Росію та країни СНД.

Раніше перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв зазначав, що Україна сподівається на підписання договору про зону вільної торгівлі з країнами Співдружності Незалежних Держав у жовтні поточного року.

Робота над угодою тривала 3 роки, відбулося 14 раундів переговорів. Активізувалася робота протягом 2010-2011 років.