ua en ru

Денна доза радіації в зоні 30 км АЕС "Фукусіма-1" перевищила річну норму

Автор: RBC.UA
За даними міністерства науки Японії, денна доза радіації в 30 км на північний схід від аварійної атомної електростанції в японській префектурі Фукусіма перевищила річну норму природної радіації.

За даними міністерства науки Японії, денна доза радіації в 30 км на північний схід від аварійної атомної електростанції в японській префектурі Фукусіма перевищила річну норму природної радіації, повідомляє РБК з посиланням на агентство Kyodo News.

Крім того, стало відомо, що через різке посилення радіаційного фону персонал АЕС "Фукусіма-1" був змушений припинити роботи не першому і другому енергоблоках станції. Згідно з повідомленням оператора АЕС, енергетичної компанії Tokyo Electric Power Co., джерелом радіації стали калюжі, що зібралися в нижній частині реакторів.

Напередодні стало відомо, що 17 осіб отримали дозу радіації, що перевищує 100 мілізіверт (мЗв), причому двоє з них були госпіталізовані з ураженням шкіри. Максимально допустимий рівень радіації для ліквідаторів, встановлений Міністерством охорони здоров'я Японії, становить 250 мЗв на рік.

24 березня ц.р. у першому реакторі АЕС стався різкий стрибок тиску внаслідок закачування в реактор великої кількості води. Температура реактора 23 березня досягала 400 градусів Цельсія при безпечному рівні в 302 градуси, що змусило оператора станції приступити до екстреного охолодження реактора за допомогою морської води.

За даними австрійського дослідника Герхарда Вотави, викиди радіоактивних елементів на АЕС "Фукусіма-1" в Японії в перші чотири дні склали 50% від аналогічного показника при аварії на Чорнобильській атомній станції в СРСР у 1986 р. Французькі експерти з Інституту радіаційного захисту та ядерної безпеки призводять куди більш скромні цифри - 10% від показників ЧАЕС.

Нагадаємо, в результаті землетрусу 11 березня 2011 р. в японській провінції Фукусіма на АЕС "Фукусіма-1" сталася аварія, яка призвела до різкого підвищення радіоактивного фону в регіоні. Моніторинг морської води в районі атомної електростанції показав, що концентрація радіоактивного йоду перевищила норму в 147 разів.

Експерти відзначають, що, незважаючи на операцію по охолодженню енергоблоку станції, загроза розплавлення стрижнів реактора як і раніше висока. Зараз на станції прилади показують 231 мікрозіверта на годину.