ua en ru

Дніпровська екопрокуратура вимагає повернути 600 га земель водного фонду

Автор: RBC.UA
Дніпровська екологічна прокуратура на чолі з Олександром Галкіним за наслідками ініціативних перевірок в 2012-2013 рр. пред'явила майже 200 позовів про повернення незаконно виділеної землі прибережної зони за розпорядженням місцевої влади загальною площею більше 600 га.

Дніпровська екологічна прокуратура на чолі з Олександром Галкіним (на фото) за наслідками ініціативних перевірок в 2012-2013 рр. пред'явила майже 200 позовів про повернення незаконно виділеної землі прибережної зони за розпорядженням місцевої влади загальною площею більше 600 га. Про це повідомляє прес-служба Дніпровської екологічної прокуратури.

Органами Дніпровської екологічної прокуратури в 2012 р. і I кварталі 2013 р. оскаржено 153 рішень і розпоряджень місцевих органів влади з питань земельних правовідносин, якими відведено під забудову 214 ділянок, розташованих в межах прибережної захисної смуги р. Дніпро.

Читайте також: Госпсуд Черкаської обл. зупинив незаконне будівництво в прибережній зоні р. Дніпро

Торік до суду направлено 6 кримінальних справ відносно керівників місцевих органів влади за фактами незаконного відведення земель водного фонду. У 2013 р. вже зареєстровано 7 кримінальних проваджень за вказаними фактами.

Необхідно зазначити, що при затвердженні проектів землеустрою по встановленню прибережних захисних смуг місцевими органами допускаються численні зловживання, направлені, насамперед, на зменшення нормативно визначених охоронних зон, звільнення привабливих ділянок під забудову.

Особливо це характерно для проектів, які розробляються за замовленням приватних структур і фізичних осіб.

Читайте також: В Україні 20 пляжів у межах Дніпра є безпечними для відпочинку громадян

Факти необгрунтованого зменшення нормативних розмірів прибережно-захисних смуг встановлені органами Дніпровської екологічної прокуратури на території Дніпропетровської, Запорізької і Черкаської областей. За всіма фактами заявлені відповідні позови.
Найбільш критична ситуація із забудовою прибережної смуги склалася у Київській, Черкаській і Дніпропетровській областях.

Дніпровська екопрокуратура була створена наказом генерального прокурора України № 173ш від 4 жовтня 2011 р. На неї покладено здійснення правозахисної, представницької діяльності, протидія корупції і злочинності у сфері охорони і збереження водних ресурсів річки Дніпро, її водосховищ, водозахисних зон, прибережних захисних смуг р. Дніпро і підтримка державного звинувачення у цих питаннях.

Читайте також: В Україні за два місяці виявлено більше 2 тис. фактів незаконного вилову риби в р. Дніпро

Свою діяльність Дніпровська екологічна прокуратура здійснює шляхом нагляду за виконанням і застосуванням законів на території 10 адміністративно-територіальних одиниць України (міста Києва, Київської, Чернігівської, Полтавської, Черкаської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської і Херсонської областей).

Довжина річки Дніпро в межах території України складає 1121 км., площа української частки водозбору дорівнює 286 тис. кв. км.