ua en ru

Для України життєво важливо домовитися про співпрацю з МС, - прем'єр-міністр

Автор: RBC.UA
Для української економіки життєво важливо досягнення домовленостей про співпрацю з Митним союзом. Про це заявив прем'єр-міністру України Микола Азаров.

Для української економіки життєво важливо досягнення домовленостей про співпрацю з Митним союзом. Про це заявив прем'єр-міністру України Микола Азаров в інтерв'ю українським телеканалам.

"Є реальність, на цю реальність припадає 60 млрд дол нашого експорту. Для порівняння сказати, на ЄС припадає близько 40 млн дол У Митний союз поставляється як раз те, що ми не можемо продати на інших ринках. Тобто для нашої економіки життєво важливо домовитися і взаємодіяти з країнами Митного союзу. Тут немає ніякої політики", - сказав він.

Прем'єр-міністр також зазначив, що Україні необхідно виробити взаємоприйнятні правила гри з Митним союзом. При цьому Азаров зазначив, що ще пару років тому Україна орієнтувалися на двостороннє угоди у співпраці з Росією, Білоруссю і Казахстаном. "Тепер же вони втратили силу і Україні потрібно вибудовувати свої відносини з Митним союзом", - зазначив прем'єр-міністр.

Читайте також: Росія поставила умову про приєднання України до МС протягом півроку

За словами Азарова, Україна керується в першу чергу економічними інтересами, і в разі відсутності форм взаємодії з даною організацією країна втратить колосальний ринок, який дуже важко заповнити небудь ще.

Раніше надзвичайний і повноважний посол Російської Федерації в Україні Михайло Зурабов заявив, що Україна має прийняти рішення про форму співпраці з Митним союзом (МС) протягом півроку.

До цього Президент РФ Володимир Путін сказав, що головним каменем спотикання в питанні приєднання України до Митного союзу є стурбованість української сторони з приводу передачі частини функцій національних держав в рамках ТС на наднаціональний рівень. За словами Путіна, українські партнери шукають вихід із ситуації, що склалася, такі форми співпраці з МС, які були б прийнятними для України і вписувалися б у прийняті норми МС. При цьому він підкреслив, що мова не йде про приєднання України до МС, оскільки офіційної заявки про членство в союзі від України не надходило.

Нагадаємо, що на 18 грудня ц.р. був запланований візит Президента України Віктора Януковича до Москви. Очікувалося, що в ході переговорів з російським колегою Володимиром Путіним буде підписано низку угод. Зокрема йшлося про можливе підписання Україною угод з митним союзом (МС) за деякими пунктами. В обмін на це РФ повинна була піти на поступки в питанні газових контрактів і ціни на газ. Проте зустріч не відбулася, вона була перенесена на невизначений термін.

Читайте також: Янукович зустрінеться з Путіним, коли Україна буде готова прийняти умови Росії з приводу відносин з МС

Офіційно перенесення візиту Януковича до Москви пояснили необхідністю проведення додаткових консультацій на експертному рівні. За даними джерела в адміністрації Путіна ця зустріч відбудеться тоді, коли Україна погодиться на умови, поставлені Росією з приводу відносин з МС.

За його даними, Україна пропонувала свій вступ до ЄврАзЕС з обіцянкою продовжити інтеграцію до МС після ліквідації всіх перешкод, в тому числі конституційних обмежень. Але цього Москві виявилося недостатньо. У Кремлі пам'ятають, що один з колишніх членів ЄврАзЕС - Узбекистан - свого часу призупинив членство в цій організації. Україна, отримавши жадану знижку на газ, також могла б відмовитися від продовження процесу вступу до МС, а згодом, за прикладом своїх узбецьких колег, і зовсім вийти з ЄврАзЕС.

Як раніше повідомлялося, у Кабінеті міністрів очікують створення робочої групи з підготовки до вступу в Євразійське економічне співтовариство. Адаптацію норм Митного союзу до свого законодавства Київ розраховує провести з застереженнями, хоча нинішня нормативна база МС цього не допускає. Найбільш вигідним для Києва зміною має стати зниження вартості російського газу для України. Конкретні параметри нового газового договору сторони не розголошують.

Читайте також: У Росії сподіваються, що Україна до 2015 року буде в Митному союзі

Теза про те, що Україна планує "часткове приєднання" до норм МС, Віктор Янукович ввів у політичний побут після зустрічі з Володимиром Путіним на саміті СНД в Ашхабаді, і потім неодноразово повторював його.

Митний союз у рамках Євразійського економічного співтовариства - форма торговельно-економічної інтеграції Білорусії, Росії та Казахстану, що передбачає єдину митну територію, в межах якої у взаємній торгівлі товарами не застосовуються мита та обмеження економічного характеру, за винятком спеціальних захисних, антидемпінгових і компенсаційних заходів.