Директор "Агрінола": Наша компанія ніколи не використовувала і не використовує сірчану кислоту при очищенні нафтопродуктів
Керівництво компанії "Агрінол" (м. Бердянськ, Запорізька обл.) спростувала інформацію про те, що використовує при очищенні нафтопродуктів сірчану кислоту. Про це сказано в листі за підписом директора ТОВ "РУ НВО Агрінол" В'ячеслава Поліщука.
Керівництво компанії "Агрінол" (м. Бердянськ, Запорізька обл.) спростувала інформацію про те, що використовує при очищенні нафтопродуктів сірчану кислоту. Про це сказано в листі за підписом директора ТОВ "РУ НВО Агрінол" В'ячеслава Поліщука.
"Інформація, наведена у статті "Бомба "Агрінол": Азовському узбережжю загрожує екологічна катастрофа" не відповідає дійсності, так як компанія "Агрінол" ніколи не використовувала і не використовує при очищенні нафтопродуктів сірчану кислоту. Даний метод є застарілим і дорогим. Автор (статті) міг би переконатися в цьому, якби перед публікацією статті звернувся в компанію за коментарем. На території підприємства немає і ніколи не було відстійників з екологічно небезпечними речовинами, тим більше, так званими кислими гудронами", - сказано в листі.
Директор "Агрінола" зазначив, що раніше, метод очищення нафтопродуктів сірчаною кислотою активно застосовувався на державному заводі "Азмол", який також розташований у Бердянську. "І на території даного підприємства до теперішнього часу дійсно знаходяться відстійники з відходами переробки", - пояснив В'ячеслав Поліщук.
"Компанія "Агрінол" - соціально відповідальне підприємство, яке завжди стежив за якістю продукції, так і станом екології.
Підприємство "Агрінол" має ліцензію Міністерства екології та природних ресурсів України серії АЕ № 288593 на операції у сфері поводження з небезпечними відходами - відпрацьованими мастилами (збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізація, видалення). В даній Ліцензії прописані всі способи обробки, які використовуються на підприємстві та методи утилізації відходів. Дана інформація є в Міністерстві і її легко б дізнався журналіст, якби хотів перевірити інформацію", - сказано в листі.
Також "Агрінол" з 2009 року є членом Європейського інституту мастил (European Lubricating Grease Institute - ELGI), заснованого в 1989 році і займається науковою діяльністю в галузі трибології і мастильних матеріалів.
"З 2012 року - член Національного інституту пластичних мастил США (National Lubricating Grease Institute - NLGI). На підприємстві впроваджена система управління якістю ДСТУ ISO 9001:2009 (ISO 9001:2008), що випускається тара відповідає ГОСТам, ТУ і міжнародних правил перевезення небезпечних вантажів UN", - підкреслюється в листі.
"В лютому 2013 року компанія "Агрінол" пройшла аудит постачальника відповідно до вимог стандарту ДСТУ ISO 9001:2009 і внутрішню процедуру Бюро Верітас GMSI220. Сертифікат № BV-UKR4412/13/01 KIVо проведенні аудиту постачальника відповідно до вимог стандарту ДСТУ ISO 9001:2009 підтверджує, що система управління якістю внутрішніх процесів "Агрінол" відповідає найвищим вимогам", - також повідомив В'ячеслав Поліщук.
Він також підкреслив: "Також процес виробництва нафтопродуктів компанією "Агрінол" постійно перевіряється Міністерство екології та природних ресурсів України, екологічними інспекціями всіх рівнів, іншими перевіряючими органами, про що є безліч підтверджуючих документів".
"Що ж стосується "...того екологічної шкоди, яку завдає курортному місту підприємство Пономарьова, неодноразово піднімав мер Бердянська Олексій Бакай...", то нам невідомо жодного подібного факту. У свою чергу, сам міський голова активно лобіює запуск заводу "Азмол", який як раз і використовував подібний метод обробки нафтопродуктів", - резюмується в листі директора ТОВ "РУ НВО Агрінол" В'ячеслава Поліщука.
Окремо в листі акцентується увага на тому, що "Агрінол" є постачальником продукції на великі меткомбінати, "Укрзалізницю" і Міністерство оборони.