ua en ru

Дипломати не планують покидати КНДР (фото, відео)

Автор: RBC.UA
КНДР, зв'язавшись з дипломатичними місіями в Пхеньяні, порадила працівникам посольств евакуюватися з території країни у зв'язку з наростаючим конфліктом і загрозою з боку США. Проте дипломати виявилися не з боязкого десятка і вирішили залишитися у Північній Кореї.

КНДР, зв'язавшись з дипломатичними місіями в Пхеньяні, порадила працівникам посольств евакуюватися з території країни у зв'язку з наростаючим конфліктом і загрозою з боку США. Проте дипломати виявилися не з боязкого десятка і вирішили залишитися у Північній Кореї.

Таке рішення ухвалили, зокрема, співробітники Організації Об'єднаних Націй. Про це повідомив прес-секретар організації Мартін Несірскі, передає Associated Press. За його словами, в даний час генеральний секретар ООН Пан Гі Мун розглядає повідомлення Північної Кореї з пропозицією евакуювати співробітників ООН з території КНДР. При цьому припиняти роботу в країні ООН не планує. На території КНДР знаходяться в цілому 57 співробітників ООН, що працюють у 7 різних відділах, а також члени їхніх сімей.

Читайте також: КНДР ратифікувала ядерний удар по США (фото, відео)

Міністерство закордонних справ Великобританії найближчим часом також не планує евакуювати співробітників посольства країни з КНДР. Про це зовнішньополітичне відомство королівства повідомило в офіційному комюніке.

"Зараз ми проводимо консультації з нашими зарубіжними партнерами щодо останніх подій. В даний час ніяких рішень ще не ухвалено, і планів евакуювати посольство в Пхеньяні немає", - говориться в тексті комюніке. Також британський МЗС повідомив, що "засуджує дії КНДР і закликає уряд країни до конструктивної співпраці з міжнародним співтовариством".

Фотогалерея "Військові навчання в КНДР"

У відповідь на пропозицію КНДР посольство Великобританії, пославшись на Віденську конвенцію, заявило, що у Північної Кореї є низка зобов'язань по захисту дипмісій, відзначивши, що заява Пхеньяну - це не більше ніж частина його тривалої антиамериканської риторики. Відповіддю на реакцію Великобританії стала заява КНДР про неможливість гарантувати безпеку.

Читайте також: Генсек ООН засудив "агресивну риторику" КНДР і закликав до переговорів

Дипломати російського зовнішньополітичного відомства взяли до відома пропозицію Північної Кореї про евакуацію своїх громадян, проте скористатися нею найближчим часом не планують.

Це може бути пов'язано з тим, що напередодні в Міноборони Росії заявили, що країні нічого не загрожує, і ракети з КНДР на територію РФ не потраплять.

Нагадаємо, раніше керівництво північнокорейської армії заявило, що ратифікувало напад на США, який потенційно може включати нанесення ядерного удару.

Читайте також: КНДР пропонує евакуювати дипломатів з Пхеньяну

Згідно з заявою Генерального штабу Народної Армії КНДР, північнокорейська сторона "інформує Білий дім про те, що ворожа політика США відносно КНДР і їхніх безрозсудних погроз застосування ядерної зброї отримають відсіч у вигляді безжальної операції Збройних сил країни і її народу за допомогою передової зброї".

Напередодні Пентагон оголосив про те, що відправляє на о. Гуам комплекс ПРО, який буде здатний перехоплювати ракети середньої дальності.