Deutsche Boerse і NYSE Euronext домовилися про злиття

Вівторок 15 лютого 2011 18:43
Автор: RBC.UA
Німецький біржовий оператор Deutsche Boerse AG і трансатлантичний оператор NYSE Euronext підписали угоду про злиття з метою створення глобальної біржової групи, говориться в спільному прес-релізі компаній.

Німецький біржовий оператор Deutsche Boerse AG і трансатлантичний оператор NYSE Euronext підписали угоду про злиття з метою створення глобальної біржової групи, говориться в спільному прес-релізі компаній, передає РБК.

Транзакція, затверджена радами директорів обох компаній, дозволить зміцнити становище Франкфурта і Нью-Йорка як світових фінансових центрів і створити найбільшу в світі біржову групу за обсягами виручки та EBITDA.

Операція буде здійснена шляхом приєднання NYSE Euronext до новоствореної холдингової компанії з реєстрацією в Нідерландах, яка також викупить всі акції Deutsche Boerse. Кожна акція NYSE Euronext буде обміняно на 0,47 акції нової компанії, тоді як акціонери Deutsche Boerse зможуть обміняти свої папери на рівну кількість акцій нової компанії (тобто коефіцієнт обміну складе 1:1). У результаті акціонери Deutsche Boerse отримають 60% об'єднаної компанії, а власники NYSE Euronext - 40%.

Об'єднана група буде мати у своєму розпорядженні двома штаб-квартирами - у Франкфурті і в Нью-Йорку. Рада директорів групи буде складатися з 17 осіб - 15 директорів, голова і виконавчий директор. З 15 директорів 9 будуть призначені з боку Deutsche Boerse і 6 - з боку NYSE Euronext.

Чиста виручка об'єднаної групи Deutsche Boerse-NYSE Euronext за 2010 р. по проформі складе 4,1 млрд євро, а прибуток EBITDA - 2,1 млрд євро. Виходячи з цих цифр, новий біржовий оператор стає найбільшим у світі. При цьому близько 40% виторгу групи буде припадати на бізнес, пов'язаний з торгівлею і клірингом деривативів, відзначають компанії.

Deutsche Boerse управляє платформою торгівлі похідними фінансовими інструментами Eurex, а NYSE Euronext - системою NYSE Liffe. Об'єднана система торгівлі деривативами займе лідируюче положення у світі: вона дозволить здійснювати операції по 19 млн. контрактів щодня.

Угода щодо об'єднання NYSE Euronext і Deutsche Boerse підлягає схваленню простої більшості акціонерів NYSE Euronext і 75% акціонерів Deutsche Boerse.Також транзакція повинна пройти численні узгодження в Європі і США, тому її завершення очікується лише в кінці 2011 р.

Компанія NYSE Euronext була утворена в 2006 р. шляхом злиття американської Нью-Йоркської фондової біржі (NYSE) і пан'європейського оператора Euronext. У результаті був утворений перший в світі трансатлантичний оператор NYSE Euronext, який одночасно став найбільшим у світі. Сума угоди склала близько 11 млрд євро. Чистий прибуток трансатлантичного біржового оператора NYSE Euronext в 2010 р. зросла більш ніж у два рази - до 577 млн дол. проти показника річної давності, зафіксованого на рівні 219 млн дол.

Deutsche Borse - одна з найбільших світових фондових бірж. Центральний офіс розташований у Франкфурті-на-Майні. Компанія управляє Франкфуртської фондової біржею, володіє розрахунковою компаній Clearstream. Біржа пропонує всі види систем і послуг, необхідних лістингових компаній та інвесторам: ринок цінних паперів, ринок деривативів, система клірингу та розрахунку, індекси, інформаційні технології.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся