ua en ru

Депутати дозволили проведення земельних аукціонів

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України (ВР) прийняла в другому читанні як закон депутатський законопроект № 10231-3 про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону). "За" відповідний законопроект проголосували 253 народних депутата з мінімально необхідних 226.

Верховна Рада України (ВР) прийняла в другому читанні як закон депутатський законопроект № 10231-3 про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо порядку проведення земельних торгів у формі аукціону). "За" відповідний законопроект проголосували 253 народних депутата з мінімально необхідних 226.

Закон встановлює, що земельні торги проводяться у формі аукціону, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди земельної ділянки з учасником земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку товари, або вищу плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів.

Закон також передбачає, що продаж земельних ділянок державної або комунальної власності або прав на них повинна здійснюватися виключно на земельних торгах.

Крім того, продаж земельних ділянок приватної власності або прав на них на земельних торгах може регулюватися положеннями чинного Земельного кодексу, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до закону, укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки нотаріально засвідчується, а право на земельну ділянку, придбане за результатами проведення аукціону, підлягає державній реєстрації в порядку, визначеному законом.

Як вважає президент "Київміськбуду" Михайло Голиця, нинішня відсутність в країні земельних торгів безпосередньо впливає на вартість житла.

У Державному земельному агентстві вважають, що прийняття законопроекту дозволить розблокувати проведення земельних аукціонів. "Прийняття законопроекту дозволить розблокувати проведення земельних аукціонів. Що, по мимо наповнення бюджетів всіх рівнів, дозволить власнику землі бути впевненим, що земельну ділянку у нього не віднімуть ні через суд, ні через прокуратуру. Порядок проведення аукціонів будуть затверджувати Кабінет міністрів", - уточнюють у відомстві.

У свою чергу глава Держземагентства Сергій Тимченко прогнозує, що прийняття законопроекту про розблокування земельних аукціонів дозволить до кінця 2012 р. додатково одержати в держбюджет України близько 10 млрд грн. "Місцеві ради, намагаючись продати землю..., розробляють свої правила ведення аукціонів, які носять непрозорий характер. Деякі аукціони носять системний характер, тому багато рішень таких аукціонів будуть оскаржені... Ми розробили уніфіковані, зрозумілі та прозорі правила проведення земельних аукціонів..., які будуть приваблювати інвесторів. За нашими попередніми підрахунками, розблокування аукціонів тільки до кінця цього року принесе (в держбюджет) до 10 млрд грн", - зазначив Тимченко.

Раніше в інтерв'ю РБК-Україна Тимченко заявляв, що земельні аукціони будуть розблоковані, але з одночасним продовженням мораторію на рік.