ua en ru

Депутати прийняли законопроект про обмеження недоторканності (відео)

Автор: RBC.UA
Верховна Рада Україна (ВР) прийняла проект постанови № 3251 передбачає обмеження виключно депутатської недоторканності і знову направила відповідний законопроект до Конституційного суду України (КСУ) для отримання експертизи. "За" проголосували 236 народних депутата.

Верховна Рада Україна (ВР) прийняла проект постанови № 3251 передбачає обмеження виключно депутатської недоторканності і знову направила відповідний законопроект до Конституційного суду України (КСУ) для отримання експертизи. "За" проголосували 236 народних депутата.

Законопроект "Про внесення змін до Конституції України (щодо гарантії недоторканності для окремих посадових осіб)" пропонує внести зміни до Конституції України, згідно з яким народний депутат без згоди ВР не може бути притягнутий до відповідальності - затриманий чи заарештований до набуття чинності обвинувального вироку суду в Відносно нього.

Нагадаємо, 20 червня ВР внесла до порядку денного сесії і направила до Конституційного суду України для отримання висновку опозиційний законопроект №10530 про внесення зміни до Конституції України щодо зняття недоторканності з нардепів, суддів і Президента. КСУ розглянув відповідний проект закону і визнав заплановані внесення до Конституції конституційними в частині обмеження депутатської недоторканності, але відхилив обмеження президентської недоторканності.

Таким чином, з прийняттям законопроекту № 3251, депутати підтримали рішення КСУ і привели законопроект у відповідність з рішенням КСУ. Тобто з проекту закону виключено норми про обмеження президентської недоторканності. Саме в такій редакції проект закону і розглядатиме КСУ на відповідність нормам Конституції.

Доповідач з даного питання представник Президента в парламенті, голова підкомітету комітету з питань правової політики Юрій Мірошниченко, зазначив, що в тексті цього законопроекту йдеться про скасування недоторканності з усіх посадових осіб. "Але коли КСУ прийняв до розгляду цей законопроект і аналізував його на відповідність двом стаття - 157 і 158, він окремі положення, зокрема щодо недоторканності президента та суддів визнав неконституційним. В результаті чого ВР ці норми вилучила з тексту і зараз ми повинні направити знову ж, згідно конституційної процедури в Конституційний суд. Що стосується народних депутатів, то по ним може бути порушено кримінальну справу, проводиться слідчі дії, але позбавити їх волі, або ув'язнених яз нитки їх можна буде тільки після того, як набуде чинності вирок суду. Таким чином, імунітет, або недоторканість значно обмежується і фактично з будь-якого народному депутату можна буде проводити слідчі дії ", - сказав Мірошниченко.

Він також підкреслив, що для зміни Конституції парламент повинен прийняти рішення спочатку 226 голосами, щоб направити його в КСУ, після того, коли прийде рішення Конституційного суду, "через сесію, на наступну, вже потрібно не менше 300 голосів".

Напередодні перший заступник голови Верховної Ради Адам Мартинюк висловив думку, що Президент, судді та народні депутати за термін каденції парламенту нинішнього скликання не позбудуться депутатської недоторканності. Він підкреслив також, що для змін Конституції парламент повинен прийняти рішення спочатку 226 голосами, щоб направити його до Конституційного Суду, після того, коли прийде рішення Конституційного суду, "через сесію, на наступну, вже треба не менше 300 голосів".