ua en ru

Депутати побилися через голову Нацбанку (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Вирішення питання про призначення Ігора Соркіна на посаду глави НБУ не обійшлося без бійки.

Вирішення питання про призначення Ігора Соркіна на посаду глави НБУ не обійшлося без бійки.

Під час голосування за призначення Ігоря Соркіна главою НБУ нардепи Ігор Мірошниченко зі "Свободи" та Олександр Бригинець з "Батьківщини" почали штовхатися з Валерієм Писаренком та іншими представниками Партії регіонів. Поки депутати мірялися силою до новопризначеного глави НБУ підходили окремі депутати і вітали з призначенням.

Нагадаємо, що вчора питання Арбузова-Соркіна в Раді не вирішили через ультиматуми опозиції. Сьогодні більшість погодилася на вимоги опозиції і таки отримала бажаного людини на посаді глави НБУ.

Читайте також: ВР не здатна звільнити Арбузова і позбавити мандата Прасолова

Опозиційні фракції за це призначення не голосували, а в "Свободі" заявили, що вважають призначення нелегітимним. Голова фракції "Свобода" Олег Тягнибок заявив, що члени фракції ПР голосували за відсутніх колег, чим порушили норму регламенту.

Голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк, також заявив про порушення норм регламенту в ході голосування за відповідне призначення: "Регіонали голосували чужими картками і порушили регламент ... ми будемо вимагати створити слідчу комісію з цього питання, якщо факти голосування чужими картками підтвердяться".

Ще до голосування опозиціонери розосередилися по залу, щоб контролювати процес персонального голосування. Так, наприклад, нардеп Андрій Пишний на своїй сторінці в facebook написав, що на місці регіонала Сергія Клюєва сидів інший депутат і відповідно проголосував не за себе.

Депутати побилися через голову Нацбанку (фото, відео)

Читайте також: ВР затвердила Соркіна на посту глави Нацбанку (відео)

Представник ПР Сергій Тігіпко заявив, що йому і Світлані Фабрикант опозиція фізично не дала проголосувати за голову НБУ. "Це неприпустимо. Це не парламентські методи. Звернувся до голови ВР, що наші голоси теж зарахували. Крім нас ще двом депутатам Партії регіонів перешкодили проголосувати", - сказав Тігіпко.

Нагадаємо, що попередній глава НБУ Сергій Арбузов в грудні 2012 року був призначений Президентом на посаду першого віце-прем'єр міністра. Замість Арбузова Янукович запропонував парламенту затвердити главою НБУ Ігоря Соркіна, який до цього був заступником голови Нацбанку.

Також ВР сьогодні нарешті позбавила мандата міністра Ігоря Прасолова.