Депутати хочуть ввести кримінальну відповідальність за пропаганду гомосексуалізму

Вівторок 02 жовтня 2012 14:23
Автор: RBC.UA
Верховна Рада України (ВР) прийняла в першому читанні за основу законопроект № 8711, яким пропонується ввести кримінальну відповідальність за пропаганду гомосексуалізму. "За" законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)" проголосували 289 народних депутати з мінімально необхідних 226.

Верховна Рада України (ВР) прийняла в першому читанні за основу законопроект № 8711, яким пропонується ввести кримінальну відповідальність за пропаганду гомосексуалізму. "За" законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)" проголосували 289 народних депутати з мінімально необхідних 226.

Читайте також: У Китаї новий словник не дозволяє називати партійних товаришів геями

Законопроектом пропонується внести зміни до низки законів України. Зокрема до Кримінального кодексу, якими пропонується за розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, гомосексуалізм, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію ввести покарання аж до позбавлення волі на строк до 5 років.

Читайте також: У Москві затримали близько 40 учасників акції проти закону про заборону пропаганди гомосексуалізму

Крім того, неприпустимим буде вважатися пропаганда гомосексуалізму в ЗМІ.

"Прийняття проекту закону сприятиме підвищенню ефективності протидії пропаганди сексуальних збочень в Україні та забезпечить правові засади притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні законодавства у сфері захисту основ національної безпеки України, громадського порядку та моральності. Це унеможливить соціальні конфлікти в Україні та сприятиме реалізації стратегії захисту національної безпеки України", - йдеться в пояснювальній записці до проекту закона.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Як повідомлялося, в квітні ц.р. в парламенті був зареєстрований законопроект № 10290 ініційований народним депутатом від Партії регіонів про заборону спрямованої на дітей пропаганди гомосексуалізму. Законопроект пропонує заборонити пропаганду гомосексуалізму спрямовану на дітей.На думку автора законопроекту, не є пропагандою гомосексуалізму популяризація ідей толерантності по відношенню до осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації, а також проведення мітингів, демонстрацій та інших масових заходів за права осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації.

Крім того, законопроект вносить відповідні зміни до інших законодавчих актів України.

Так, згідно зі змінами, що вносяться до Кодексу про адміністративні правопорушення, спрямована на дітей пропаганда гомосексуалізму, яка може негативно відобразитися на фізичному і психічному здоров'ї дітей, їх моральному і духовному розвитку, згідно з документом, тягне покарання у вигляді штрафу в розмірі до 1 тис. 700 грн для громадян та 1,7 тис. грн -8,5 тис. грн - для юридичних осіб.

Пропаганда, яка може мати такі ж наслідки, але виражається в публічній демонстрації гомосексуального способу життя і гомосексуального поведінки - штраф від 8,5 тис. грн до 11,9 тис. грн.

Також, Кримінальний кодекс України пропонується доповнити статтею, про те що кримінальна відповідальність настає в разі повторення протягом року відповідних правопорушень. В такому випадку, передбачає арешт до 3 років або позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Відзначимо, в Україну була скасована кримінальна відповідальність за одностатеві відносини в 1992 р.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся