ua en ru

Депутати БЮТБ заблокували трибуну ВР

Автор: RBC.UA
Станом на 12:00 трибуна ВР як і раніше заблокована. У президії Верховної Ради знаходяться близько 40 представників фракції БЮТ-Батьківщина, передає кореспондент РБК-Україна.

Станом на 12:00 трибуна ВР як і раніше заблокована. У президії Верховної Ради знаходяться близько 40 представників фракції БЮТ-Батьківщина, передає кореспондент РБК-Україна.

Народні депутати від БЮТБ стверджують, що доки не удалося домовитися, про виконання вимог, які висуває фракція БЮТБ.

Нагадаємо, раніше сьогодні народні депутати від фракції БЮТ-Батьківщина заблокували парламентську трибуну у Верховній Раді (ВР) України.

У президії ВР вони розклеїли плакати з написами "Припиніть політичні репресії!", "Руки геть від Тимошенко!" Двері в президію ВР заблоковані стільчиком.

Як повідомляють в прес-службі БЮТБ, "навряд чи удасться сьогодні почати роботу парламенту".

Зазначимо, як заявив перший заступник голови фракції БЮТ-Батьківщина Андрій Кожем'якін, фракція вимагає заслухати у Верховній Раді (ВР) України голову Держказначейства Сергія Харченка зі звітом про всі надходження і витрати коштів, отриманих з продажу квот на викиди за Кіотським протоколом.

"Фракція БЮТБ вимагає: 1) негайно припинити всі політичні репресії; 2) викликати негайно голову Держказначейства для надання правдивої інформації про надходження і витрату коштів, отриманих від Японії в рамках Кіотського протоколу. Крім того, ми вимагаємо, щоб Кабмін надав інформацію, чи проводився аудит фірмою BDO від 4 червня 2010 р. і направив звіт про результати стосовно наявності коштів на рахунку Нацекоінвестицій", - наголосив А.Кожем'якін.

Водночас перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов на брифінгу у ВР заявив про те, що фракція БЮТБ сьогодні заблокувала парламентську трибуну не через політичні репресії. За його словами, причина в тому, що завтра на засідання ВР повинно було бути винесене питання щодо результатів міжнародного аудиту щодо розкрадання державних коштів, а також звіт Тимчасової слідчої комісії (ТСК) щодо розкрадання коштів минулою владою.

Нагадаємо, 15 грудня ц.р. прес-секретар Генеральної прокуратури України (ГПУ) Юрій Бойченко заявив, що проти екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко порушено кримінальну справу, уточнивши, що справа порушена за ч.3 ст.365 Кримінального кодексу України (перевищення влади і службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків).

Раніше, Ю.Тимошенко повідомила, що ГПУ висунула обвинувачення проти неї за зловживання коштами від продажу квот за Кіотським протоколом.

Відзначимо, 3 грудня прес-служба ГПУ повідомляла, що слідство у справі, у рамках якої була допитана Ю.Тимошенко, встановило, що цільові кошти, отримані Україною за Кіотським протоколом, були незаконно конвертовані та використані на інші потреби, ніж ті, що передбачалися вказаним протоколом, тобто не за цільовим призначенням.

Нагадаємо, 22 квітня ц.р. Президент України Віктор Янукович звинуватив уряд Ю.Тимошенко у нецільовому використанні коштів, виділених Україні за Кіотською угодою. Він припустив, що кошти, отримані Україною за Кіотським протоколом, використані не за призначенням. "Вони розкрадені. І нас ще ця ганьба чекає", - сказав В. Янукович. ГПУ 28 квітня 2010 порушила кримінальну справу щодо службових осіб Кабінету міністрів України за фактами порушень за ч. 2 ст. 210 Кримінального кодексу України (ККУ) та ч. 2 ст. 364 ККУ.

Як повідомлялося, в березні 2009 р. Україна домовилася про продаж Японії 30 млн одиниць встановленої кількості викидів парникових газів. У квітні 2009 р. екс-прем'єр-міністр Ю.Тимошенко заявила про залучення України 3 млрд грн від цього продажу.