ВР розгляне закон про декриміналізацію 4 листопада

Депутати фракції БЮТБ розблокували трибуну Верховної Ради України (ВР), після того, як спікер ВР Володимир Литвин заявив, що лідери фракцій знайшли компроміс і домовилися розглянути закон про декриміналізацію в п'ятницю, 4 листопада.

Депутати фракції БЮТБ розблокували трибуну Верховної Ради України (ВР), після того, як спікер ВР Володимир Литвин заявив, що лідери фракцій знайшли компроміс і домовилися розглянути закон про декриміналізацію в п'ятницю, 4 листопада.

"У цю п'ятницю, після "години питань" до уряду депутати ВР розглянуть у другому читанні закон про декриміналізацію економічних злочинів. Ми розглянемо його після того, як він пройде всі етапи підготовки", - заявив Литвин.

Крім того, він додав, що закон № 9127 про виконання судових рішень також буде розглянуто Радою, але після його повної підготовки. "Після того, як Кабінет міністрів України і громадські організації знайдуть компроміс і підпишуть всі необхідні угоди, ми розглянемо цей закон", - сказав Литвин.

Литвин підкреслив, що питання про розпуск ВР і дострокові вибори, може бути розглянуто лише після висновків регламентного комітету ВР. Також Литвин пообіцяв опозиційним депутатам вивчити питання відвідування Юлії Тимошенко в СІЗО. "Треба дізнатися, як це питання регулюється, і думаю, його можна вирішити", - заявив Литвин.

Нагадаємо, сьогодні депутати фракції БЮТБ ще до початку ранкового засідання заблокували трибуну і президію ВР України. Крім того, депутати БЮТБ розмістили плакат "Юлі-волю".

Як пояснили БЮТівці, роботу ВР не буде розпочато, до тих пір, поки парламентарії не розглядатимуть закон про гуманізацію відповідальності в результаті правопорушень у сфері господарської діяльності, зокрема поки не буде декриміналізована стаття 365 КК.

В кулуарах ВР народні депутати від фракції БЮТБ заявляли, що спікер ВР Литвин проводить погоджувальну раду з метою розблокування трибуни і продовження нормальної роботи ВР. Погоджувальна рада проходить за участю лідерів всіх фракцій ВР.

Тим часом під стінами ВР зібрались близько 1-1,5 тис. мітингувальників з вимогою не приймати закон про скасування пільг ветеранам і ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС).

Мітингувальники зламали паркан перед Маріїнським парком і спробували прорватися в будівлю парламенту. Представники "Беркута" заблокували всі входи і виходи в будівлю ВР і на час стримали учасників акції протесту. У свою чергу мітингувальники провалили огородження з іншого боку, і натовп знову вийшла на обгороджену площу перед будівлею парламенту.

Нагадаємо, напередодні, 31 жовтня, голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що ВР готова до кінця цього пленарного тижня розглянути закон про скасування пільг ветеранам і ліквідаторам аварії на ЧАЕС. При цьому він сказав, що народні депутати на цьому пленарному тижні не планують, згідно з проектом порядку денного, розглядати законопроект, що передбачає декриміналізацію низки економічних злочинів.

"Його (законопроекту, - ред.) ще немає в порядку денному. Що ж стосується в цілому по лібералізації законодавства, Кримінального кодексу (КК) в цьому напрямку... то він фактично готовий до розгляду. Що стосується питань лібералізації відносно економічних злочинів, які скоюються в бізнесі, Президент подав саме такий закон, і чим раніше ми його приймемо, тим краще він буде сприяти розвитку бізнесових структур в нашій державі", - сказав Єфремов.

Зазначимо, 6 жовтня ВР прийняла за основу законопроект № 9221 від 27 вересня 2011 р., ініційований Президентом України Віктором Януковичем, про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності). У цьому законопроекті немає статті 365 Кримінального кодексу, за якою 11 жовтня екс-прем'єр-міністрові Юлії Тимошенко винесли вирок. В цілому законопроектом пропонується за скоєння злочинів у сфері господарської замість покарання у вигляді позбавлення волі ввести санкції у вигляді штрафу. Що стосується, 365 ст. Кримінального кодексу, то у Верховній Раді зареєстровано два законопроекти про її декриміналізацію.

Депутати фракції БЮТБ тричі блокували трибуну ВР минулого тижня. За словами лідера фракції БЮТБ Івана Кириленка, опозиція збирає підписи для саморозпуску ВР. Також Кириленко повідомив, що протягом найближчих пленарних днів БЮТівці справно приходити на початок пленарних засідань, "проголошувати одне і те ж", але при цьому продовжать роботу в залі. 21 жовтня спікер ВР Литвин навіть відмінив "годину питань" до уряду через блокування трибуни ВР.

Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня присудив Тимошенко 7 років позбавлення волі з забороною обіймати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн. 13 жовтня СБУ порушило нову кримінальну справу проти Тимошенко. Тимошенко звинувачується в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Лазаренком, вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол. Тимошенко заперечує свою провину, заявляючи, що Янукович сфабрикував судову справу, щоб змусити опозицію мовчати напередодні парламентських виборів наступного року.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top