Депутати 24 квітня знову спробують обрати омбудсмена

Верховна Рада України 24 квітня ц. р. розгляне питання про обрання уповноваженого з прав людини. Про це повідомив спікер парламенту Володимир Литвин на брифінгу під час візиту до Алмати.

Верховна Рада України 24 квітня ц. р. розгляне питання про обрання уповноваженого з прав людини. Про це повідомив спікер парламенту Володимир Литвин на брифінгу під час візиту до Алмати.

За словами Литвина, на сьогоднішній день зібрано більше 260 підписів народних депутатів за кандидатуру урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Валерію Лутковську. "Інших пропозицій немає поки", - зазначив Литвин, передає радіо "Свобода".

У відповідь на питання, чи буде висувати він кандидатуру на посаду омбудсмена, спікер сказав: "Якщо 261 депутат вніс пропозицію, то я повинен почекати. Ви прекрасно розумієте, що це холостий постріл, а я не звик робити такі дії". Крім того, Литвин прогнозує, що кандидатура Лутковської може бути підтримана.

Нагадаємо, 15 березня народні депутати так і не змогли обрати омбудсмена. Балотувалися на посаду уповноваженого Верховної Ради з прав людини співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров та Лутковська. Результати підрахунку голосів показали, що не один з кандидатів не набрали 226 голосів.

Пізніше Захаров повідомив, що не буде повторно балотуватися на посаду омбудсмена. Захаров вважає, що нинішній склад Верховної Ради його ніколи не вибере.

Кандидатуру Захарова до ВР внесли фракції БЮТБ і НУ-НС на початку лютого 2012 Пізніше у Партії регіонів заявили, що будуть підтримувати в якості кандидата на посаду омбудсмена Лутковську.

Проте Комітет Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин на своєму засіданні схвалив на заміну Ніні Карпачової кандидатуру Захарова. Лутковська, на думку членів комітету, не має досвіду правозахисної діяльності. Тому Комітет порахував її кандидатуру спірною.

Термін повноважень чинного омбудсмена Карпачової закінчився 7 лютого 2012 На цей пост Карпачова обиралася тричі - в 1998, 2003 і 2007 роках. Відповідно до закону "Про уповноваженого з прав людини", омбудсмен обирається Верховною Радою кожні п'ять років. Кандидатуру на цю посаду може внести на розгляд парламенту його спікер або 113 народних депутатів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top