Депресивних блогерів буде вираховувати спеціальна програма

Понеділок 21 червня 2010 12:17
Автор: RBC.UA
Команда ізраїльських програмістів розробила додаток, що дозволяє точно вирахувати блогерів, які страждають від депресії. Унікальне ПЗ було створено фахівцями з Університету Бен-Гуріона.

Команда ізраїльських програмістів розробила додаток, що дозволяє точно вирахувати блогерів, які страждають від депресії. Унікальне ПЗ було створено фахівцями з Університету Бен-Гуріона, повідомляє РБК.

Висновки про психологічний стан інтернет-користувачів будуть робитися на підставі аналізу їх записів у блогах. Програма буде шукати слова, фрази, описи та метафори, які можуть свідчити про пригнічений емоційний стан їх авторів.

У ході дослідження, очолюваного професором Яіром Нойманн, було проаналізовано понад 1000 записів в блогах, створених мешканцями США в 2004 році.

Вчені поставили перед програмою завдання визначити 100 "найбільш депресивних" та 100 "найменш депресивних" користувачів. У результаті дослідження було встановлено, що висновки, зроблені комп'ютером, на 80% збігаються з діагнозами професійних психотерапевтів.

За словами професора Я.Ноймана, ця програма допоможе медикам виявити осіб, яким необхідне лікування і порекомендувати їм звернутися за допомогою до фахівців. Учений додав, що для аналізу постів у щоденниках необхідно буде отримати дозвіл від блогерів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся