ua en ru

Денис Мальцев: "Будь-яка пропозиція з приводу покупки Київського річпорту або ТОВ "Офіс-Лайн"- це афера та шахрайство"

Автор: RBC.UA
Високий суд Лондона ухвалив рішення заарештувати майно 41 підприємства, які належить колишньому главі наглядової ради «ВіЕйБі банку» Сергію Максимову. Про те, що банк буде робити далі, розповів голова правління «ВіЕйБі банку» Денис Мальцев.

РБК-Україна: 16 січня Високий суд Лондона заарештував все майно міноритарного акціонера «ВіЕйБі банку» Сергія Максимова. Які наступні дії з вашого боку?

Денис Мальцев: По-перше, я хотів би сказати, що це рішення є прецедентом для України. Досі на всій території СНД був тільки один подібний випадок - восени минулого року лондонський суд ухвалив рішення стягнути з Мухтара Аблязова 2 млрд дол. на користь казахстанського БТА Банку (Аблязов був головою ради директорів банку «Туран Алеем» в 2005-2009 рр., після прокуратура Алмати висунула йому звинувачення в розкраданні майна. Незабаром Албязов виїхав до Великобританії, - ред.). Більш того, за неповагу до суду Аблязова засудили до 22 місяців тюремного терміну.

Повертаючись до нашої ситуації, я хочу підкреслити, що Високий суд Лондона визнав наші вимоги правомірними, та арешт був накладений тому, що є ризик відчуження активів Максимовим з подальшим їх перепродажем. Поки це перший етап судових дій, але ми повністю впевнені у своїй правоті і наші лондонські юристи вважають, що остаточне рішення буде винесено в травні-червні 2013

РБК-Україна: Ви сказали, що арешт накладено через те, що існує ризик відчуження майна Сергієм Максимовим. На чому грунтується ця заява?

Денис Мальцев: Я не можу розкривати певні речі, які вже передані до лондонського суду і є нашою доказовою базою. Але я можу сказати, що ми знаємо - ведуться переговори з потенційними покупцями на ті об'єкти, які не належать Максимову і на які, згідно з рішенням Високого суду, накладено арешт.

Я хотів би звернутися до всіх, хто отримав «красиві пропозиції» з приводу ПАТ Київський річковий порт, ТОВ «Офіс-Лайн», ТОВ «Сінбіас Фарма», ПАТ «Броварський завод пластмас», ПАТ «Одеський портовий холодильник», ПАТ «Будшляхмаш», ТОВ «Онко-Дженерікс», ТОВ «Директ інвестмент», ТОВ «Бауман Трейд», ТОВ «Роялті Холдинг», ТОВ «Класик-Ход», ТОВ «Актив Менеджмент», ТОВ «Джерард Україна», ТОВ «Святошінтранс», ТОВ «Пента», ТОВ «Декорт», ТОВ «Берег Інтертрейд» (всього 41 підприємство) - на майно цих підприємств накладено арешт. Операції по ним будуть визнані недійсними. Будь-яка пропозиція з приводу покупки цих підприємств - це афера та шахрайство.

Читайте також: Суд Лондона за позовом VAB Банку заарештував все майно екс-голови наглядової ради банку Максимова

РБК-Україна: Але чому ви прийняли рішення йти саме до Високого суду Лондона?

Денис Мальцев: З одного боку, ми вирішили, що так буде швидше. Судовий розгляд в Україні може затягнутися на роки, тоді як в Лондоні, як я вже говорив, точка може бути поставлена вже в травні-червні. Крім цього, згідно з договірними зобов'язаннями між попередніми акціонерами, Сергій Максимов визнав, що всі ті підприємства, що належали йому і на які зараз накладено арешт, він визнає саме вюрисдикції Високого суду.

РБК-Україна: Після рішення суду Сергій Максимов зв'язувався з вами?

Денис Мальцев: Ні, жодних контактів із Максимовим, на жаль, не було. Більш того, кредити він не обслуговує, і ми змушені в судовому порядку стягувати майно.

Так, наприклад, минулого Донецький господарський суд прийняв рішення про визнання нашої власності на деякі будівлі заводу «Точмаш». Аналогічне рішення з приводу ПрАТ «Київське автотранспортне підприємство» прийняв Київський госпсуд. Судячи з усього, подібну практику ми будемо змушені продовжити і в 2013 році.

Читайте також: Суд Лондона ухвалив стягнути з екс-глави "БТА-банку" Аблязова 2,1 млрд дол. на користь банку