Денис Мальцев: "Будь-яка пропозиція з приводу покупки Київського річпорту або ТОВ "Офіс-Лайн"- це афера та шахрайство"
РБК-Україна: 16 січня Високий суд Лондона заарештував все майно міноритарного акціонера «ВіЕйБі банку» Сергія Максимова. Які наступні дії з вашого боку?
Денис Мальцев: По-перше, я хотів би сказати, що це рішення є прецедентом для України. Досі на всій території СНД був тільки один подібний випадок - восени минулого року лондонський суд ухвалив рішення стягнути з Мухтара Аблязова 2 млрд дол. на користь казахстанського БТА Банку (Аблязов був головою ради директорів банку «Туран Алеем» в 2005-2009 рр., після прокуратура Алмати висунула йому звинувачення в розкраданні майна. Незабаром Албязов виїхав до Великобританії, - ред.). Більш того, за неповагу до суду Аблязова засудили до 22 місяців тюремного терміну.
Повертаючись до нашої ситуації, я хочу підкреслити, що Високий суд Лондона визнав наші вимоги правомірними, та арешт був накладений тому, що є ризик відчуження активів Максимовим з подальшим їх перепродажем. Поки це перший етап судових дій, але ми повністю впевнені у своїй правоті і наші лондонські юристи вважають, що остаточне рішення буде винесено в травні-червні 2013
РБК-Україна: Ви сказали, що арешт накладено через те, що існує ризик відчуження майна Сергієм Максимовим. На чому грунтується ця заява?
Денис Мальцев: Я не можу розкривати певні речі, які вже передані до лондонського суду і є нашою доказовою базою. Але я можу сказати, що ми знаємо - ведуться переговори з потенційними покупцями на ті об'єкти, які не належать Максимову і на які, згідно з рішенням Високого суду, накладено арешт.
Я хотів би звернутися до всіх, хто отримав «красиві пропозиції» з приводу ПАТ Київський річковий порт, ТОВ «Офіс-Лайн», ТОВ «Сінбіас Фарма», ПАТ «Броварський завод пластмас», ПАТ «Одеський портовий холодильник», ПАТ «Будшляхмаш», ТОВ «Онко-Дженерікс», ТОВ «Директ інвестмент», ТОВ «Бауман Трейд», ТОВ «Роялті Холдинг», ТОВ «Класик-Ход», ТОВ «Актив Менеджмент», ТОВ «Джерард Україна», ТОВ «Святошінтранс», ТОВ «Пента», ТОВ «Декорт», ТОВ «Берег Інтертрейд» (всього 41 підприємство) - на майно цих підприємств накладено арешт. Операції по ним будуть визнані недійсними. Будь-яка пропозиція з приводу покупки цих підприємств - це афера та шахрайство.
Читайте також: Суд Лондона за позовом VAB Банку заарештував все майно екс-голови наглядової ради банку Максимова
РБК-Україна: Але чому ви прийняли рішення йти саме до Високого суду Лондона?
Денис Мальцев: З одного боку, ми вирішили, що так буде швидше. Судовий розгляд в Україні може затягнутися на роки, тоді як в Лондоні, як я вже говорив, точка може бути поставлена вже в травні-червні. Крім цього, згідно з договірними зобов'язаннями між попередніми акціонерами, Сергій Максимов визнав, що всі ті підприємства, що належали йому і на які зараз накладено арешт, він визнає саме вюрисдикції Високого суду.
РБК-Україна: Після рішення суду Сергій Максимов зв'язувався з вами?
Денис Мальцев: Ні, жодних контактів із Максимовим, на жаль, не було. Більш того, кредити він не обслуговує, і ми змушені в судовому порядку стягувати майно.
Так, наприклад, минулого Донецький господарський суд прийняв рішення про визнання нашої власності на деякі будівлі заводу «Точмаш». Аналогічне рішення з приводу ПрАТ «Київське автотранспортне підприємство» прийняв Київський госпсуд. Судячи з усього, подібну практику ми будемо змушені продовжити і в 2013 році.
Читайте також: Суд Лондона ухвалив стягнути з екс-глави "БТА-банку" Аблязова 2,1 млрд дол. на користь банку