ua en ru

Справа Тимошенко: Допит Гайдука перенесли на 16 квітня

Автор: RBC.UA
Печерський районний суд Києва переніс допит свідка Віталія Гайдука орієнтовно на 16 квітня 10:00 через хворобу слідчого судді Оксани Царевич. Про це заявив судовий виконавець перед початком судового засідання, передає кореспондент РБК-Україна.

Печерський районний суд Києва переніс допит свідка Віталія Гайдука (на фото) орієнтовно на 16 квітня 10:00 через хворобу слідчого судді Оксани Царевич. Про це заявив судовий виконавець перед початком судового засідання, передає кореспондент РБК-Україна.

Засідання так і не почалося. Перед засіданням вийшов судовий виконавець та оголосив про хворобу судді.

Зазначимо, суд повинен був допитати Гайдука 5 квітня, однак через хворобу судді допит перенесли на 8 квітня.

Читайте також: Тимошенко не замовляла вбивство Щербаня, - Тарута

Нагадаємо, раніше суд задовольнив клопотання захисників екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко щодо допиту на судовому засіданні в рамках досудового розслідування справи Щербаня бізнесменів Сергія Тарути та Віталія Гайдука.

Допит Тарути пройшов 2 квітня 2013 р. Під час допиту він заявив, що йому нічого не відомо про тих, кому було вигідно вбивство Щербаня. На питання захисників, чи відомі свідкові факти того, що саме Тимошенко була організатором вбивства Щербаня свідок сказав, що йому про це нічого невідомо".

Він також заявив, що в середині 90-х років між керівництвом корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), якою тоді керував екс-прем'єр Юлія Тимошенко і корпорацією "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД), одним із засновників якого був Щербань, склалися хороші стосунки.

Раніше у справі Щербаня була допитана нардеп Олександра Кужель, яка заявила, що Євген Щербань, дізнавшись про загрозу своєму життю, не виїхав з України через сина Руслана, якому не давали візу в США. Також були допитані свідки Ігор Мар'їнков і Євген Зайцев. Мар'їнков заявив, що мотивом вбивства Щербаня були бізнесові інтереси, замовлення був від Павла Лазаренка на користь Юлії Тимошенко. Зайцев, у свою чергу, повідомив, що Тимошенко заплатила за вбивство Щербаня 3 млн дол.

Читайте також: Щербань не виїхав з України через сина, - Кужель

А ось захисник Тимошенко Сергій Власенко заявляв, що сам свідок Володимир Щербань і його син Артем причетні до вбивства Євгена Щербаня - вони були в цьому матеріально зацікавлені.

Нагадаємо, Євген Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 р. в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака в лікарні помер від вогнепального поранення в шию.

У червні 2012 року перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін вперше заявив, що у прокуратури є достатньо доказів того, що екс-прем'єр-міністри України Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко причетні до вбивства нардепа Євгена Щербаня. Парламент відмовився створити тимчасову слідчу комісію для розслідування вбивства Щербаня. А ось ГПУ почала розслідувати справу по вбивству нардепа.

Читайте також: Тимошенко заплатила за вбивство 3 млн дол., - свідок

18 січня генпрокурор Віктор Пшонка офіційно заявив, що ГПУ завершила розслідування кримінальної справи по вбивству народного депутата Євгена Щербаня. Юлію Тимошенко підозрюють у замовленні вбивства. Тимошенко вручили повідомлення про підозру, за цією статтею екс-прем'єр може бути засуджена до довічного ув'язнення. Нібито Тимошенко і Лазаренко заплатили за вбивство Щербаня 2,8 мільйона доларів.