ru ua

Справу проти Тимошенко щодо діяльності ЄЕСУ передали до суду (відео)

Автор: RBC.UA
Кримінальну справу проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) передали в суд, повідомив прокурор Харківської області Геннадій Тюрін.

Кримінальну справу проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) передали в суд, повідомив прокурор Харківської області Геннадій Тюрін.

Тюрін зазначив, що слідство повністю довело провину екс-прем'єра з п'яти епізодів справи, передає BBC.

У той же час захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко стверджує, що звинувачення є безпідставними. Напередодні він заявив, що не всі представники захисту встигли ознайомитися з матеріалами справи.

Вчора повідомлялося, що ГПУ подала позов до Юлії Тимошенко про відшкодування 19,5 млн грн збитків у рамках кримінальної справи по компанії "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ).

Раніше в прес-службі СБУ повідомили, що на виконання рішення Київського районного суду м. Харкова слідчим відділом УСБУ в Харківській області 28 березня ц.р. завершено ознайомлення обвинуваченої Юлії Тимошенко та її захисників з матеріалами кримінальної справи № 2310.

Загальна сума завданих державі збитків незаконними діями Тимошенко, відповідно з матеріалами кримінальної справи, становить кілька десятків мільйонів гривень. Здійсненню зазначених дій передувало неповернення в державу валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі понад 160 млн дол.

Крім того, Тимошенко звинувачується в тому, що, будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком здійснила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на КМУ зобов'язань корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол і організувала ухилення від сплати податків на суму майже 10,7 млн ​​грн. За цими фактами розслідування кримінальної справи триває.

24 березня голова СБУ Ігор Калінін заявив, що слідство зібрало достатньо доказів провини Юлії Тимошенко для передачі в суд кримінальної справи щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України".

Генеральна прокуратура Україна 20 жовтня 2011 скасувала постанову про закриття відповідної кримінальної справи проти Тимошенко. У грудні 2011 р. Шевченківський суд Києва заарештував вже ув'язненого екс-прем'єра ще раз - у справі про фінансові порушення ЄЕСУ. Тепер справа налічує 72 томи. Суд ухвалив, що Тимошенко та її захист повинні ознайомитися з матеріалами справи стосовно ЄЕСУ до 28 березня.

Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 р. засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму понад півтора мільярда гривень.

Зараз екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові. Зазначимо, що з переведенням в колонію здоров'я Тимошенко значно погіршився.

Ситуація з кримінальним переслідуванням Тимошенко різко погіршила відносини України з США та ЄС, які назвали переслідування колишнього прем'єра політично мотивованим і неодноразово закликали звільнити її.

26 січня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) на своєму засіданні прийняла резолюцію про стан демократії в Україні, в якій вимагає виключити з Кримінального кодексу статті, по яких були засуджені колишні державні чиновники, зокрема Тимошенко. ПАРЄ пригрозила введенням санкцій щодо України, якщо вимоги асамблеї по кримінальному переслідуванню колишніх членів уряду не будуть виконані.