ua en ru

Справа "миколаївських гвалтівників" перекваліфікована на умисне вбивство (відео)

Автор: RBC.UA
Кримінальну справу стосовно трьох причетних до скоєння злочину над Оксаною Макар перекваліфіковано зі статті про замах на вбивство на статтю про умисне вбивство. Про це на брифінгу у Києві повідомив керівник прес-служби Генпрокуратури Юрій Бойченко.

Кримінальну справу стосовно трьох причетних до скоєння злочину над Оксаною Макар перекваліфіковано зі статті про замах на вбивство на статтю про умисне вбивство. Про це на брифінгу у Києві повідомив керівник прес-служби Генпрокуратури Юрій Бойченко, передає радіо "Свобода".

"У зв'язку зі смертю Оксани Макар Генеральна прокуратура дала письмові вказівки головному слідчому управлінню МВС щодо перекваліфікації злочину ... із замаху на скоєний злочин", - сказав він.

Після перекваліфікації всім трьом причетним до цього злочину буде пред'явлено обвинувачення. Керівник прес-служби також нагадав, що для проведення досудового слідства передбачається двомісячний термін, однак з урахуванням обставин злочину заплановано завершити слідчі дії вже в квітні.

У свою чергу начальник управління зі зв'язків із громадськістю МВС Володимир Поліщук наголосив, що смерть Макар не стане на заваді розслідуванню справи, оскільки з нею проводили необхідні слідчі дії та зібрали доказову базу. "З нею спілкувалися правоохоронці, її свідчення також є в матеріалах справи. Вже зібрано дуже серйозну доказову базу", - сказав він.

За словами Поліщука, стосовно всіх трьох причетних порушено кримінальну справу за статтею про умисне вбивство, зґвалтування, а одному з них також пред'явлено обвинувачення у зґвалтуванні неприродним способом. Поліщук додав, що за такі злочини покаранням може бути як позбавлення свободи до 15 років, так і довічне ув'язнення. Крім того, він повідомив, що у справі будуть проведені додаткові експертизи: пожежно-технічна, психіатрична експертиза щодо обвинувачених і молекулярно-генетична експертиза.

Нагадаємо, жертва миколаївських гвалтівників Оксана Макар померла сьогодні, 29 березня 2012 р., о 8:33 у Донецькому опіковому центрі. За словами керівника центру Еміля Фісталя, дівчина померла від сильної кровотечі з легень. "О 7:40 розвинулася легенева кровотеча. Були проведені заходи щодо зупинки кровотечі, однак не витримало серце, будемо так для людей говорити, і настала зупинка... На тлі штучної вентиляції був проведений масаж серця, і дефибриляция тричі, і введення в серцевий м'яз спеціальних препаратів, проте це все було марним", - сказав Фісталь.

Дівчина з 16 березня перебувала в Донецькому опіковому центрі, де їй було зроблено декілька операцій.

Оксану Макар знайшли 10 березня ц. р. в Миколаєві недалеко від будмайданчика у важкому стані - тіло дівчини було обвуглені, але вона могла спілкуватися з приїхавшими за викликом міліціонерами та лікарями.

Тоді ж було порушено кримінальну справу за фактом замаху на вбивство дівчини 1993 року народження. Після затримання підозрюваних в скоєнні даного злочину, двоє з них були відпущені правоохоронними органами під підписку про невиїзд.

Тиждень тому в Миколаївській області був звільнений прокурор Центрального району та його заступник, від займаних посад також були звільнені заступник начальника слідчого управління та начальник відділу з розслідування злочинів проти життя і здоров'я людини УМВС в Миколаївській області та начальник слідчого відділу Центрального райвідділу міліції Миколаєва. Також через недостатній професіоналізм у ході розслідування справи про згвалтування Оксани Макар в Миколаєві до відповідальності притягнуто 9 керівників відповідних відомств.

"Безпорадність на першочерговому етапі розслідування органів внутрішніх справ і прокуратури Центрального району Миколаївської області затьмарила факт оперативного розкриття злочину. Що стосується цієї конкретної справи, то і не озброєним оком видно недостатню професійність співробітників обох відомств", - заявив тоді генпрокурор Віктор Пшонка.

21 березня МВС України завершило службове розслідування за фактом неправомірних дій правоохоронних органів у справі Оксани Макар. Раніше Президент України Віктор Янукович доручив генпрокурору Пшонці забезпечити повне і неупереджене розслідування цього резонансного злочину.