Дефіцит торгового балансу США у квітні виріс на 8,5%
Негативне сальдо торгового балансу США у квітні 2013 р., порівняно з березнем ц.р., підвищилося на 8,5% - до 40,29 млрд дол. Такі дані опублікувало у вівторок, 4 червня, бюро економічного аналізу Міністерства торгівлі США.
Читайте також: Обама висунув на пост міністра торгівлі США мільярдершу Пенні Прітцкер
Аналітики прогнозували дефіцит на рівні 41 млрд дол.
У березні 2013 р. негативне сальдо торгового балансу США, згідно з переглянутими даними, склало 37,13 млрд дол. (раніше повідомлялося про 38,8 млрд дол.).
У квітні 2013 р. обсяг імпорту США склав 227,70 млрд дол., збільшившись на 2,4% до попереднього місяця, обсяг експорту - 187,4 млрд дол., що на 1,2% більше, ніж у березні.
При цьому в річному численні (до квітня 2012 р.) імпорт США скоротився на 1,4% (на 3,2 млрд дол.), а експорт збільшився на 1,7% (на 3,1 млрд дол.).
Читайте також: Bank of America пропонує позивачам 8,5 млрд дол. за мирову угоду
Дефіцит зовнішньоторговельного балансу по товарах у звітному місяці збільшився на 3,2 млрд дол. порівняно з березнем - до 58,6 млрд дол., у той час як профіцит по послугах зріс на 0,1 млрд дол. - до 18,3 млрд дол.
У річному численні дефіцит зовнішньоторговельного балансу США у квітні знизився на 6,3 млрд дол., скоротившись до мінімуму трирічної давності. За даними Bloomberg, дефіцит торгового балансу США відображає пожвавлення імпорту споживчих товарів і бізнес-обладнання, що трохи зменшує заклопотаність із приводу уповільнення темпів економічного зростання.
Експерти вважають, що деяке збільшення дефіциту торговельного балансу у квітні викликано збільшенням обсягу імпорту і мізерним зростанням експорту.
Читайте також: Дефіцит бюджету США в поточному фінансовому році не перевищить 642 млрд дол., - Бюджетне управління Конгресу
Зростання дефіциту торгового балансу свідчить про високий обсяг імпорту при скороченні внутрішнього виробництва, що підтверджується уповільненням зростання ВВП США до 2,4% у І кварталі із 2,5% за попередніми даними. Таким чином, економіка США скорочується, незважаючи на зростання фондового ринку, засвідчуючи про те, що гроші, якими ФРС у рамках заходів грошової політики насичує економіку, не доходять до реального сектора.