ua en ru

Данія дозволила будівництво газопроводу Nord Stream на своїй території

Автор: RBC.UA
Міністерство енергетики Данії дало згоду на будівництво на території країни ділянки російсько-німецького газопроводу Nord Stream ("Північний потік"), який передбачається провести по дну Балтійського моря, повідомляє «Ехо Москви». Данія стала першою країною, що дала згоду на реалізацію проекту.

Міністерство енергетики Данії дало згоду на будівництво на території країни ділянки російсько-німецького газопроводу Nord Stream ("Північний потік"), який передбачається провести по дну Балтійського моря, повідомляє «Ехо Москви». Данія стала першою країною, що дала згоду на реалізацію проекту.

Як заявили в міністерстві енергетики Данії, рішення було ухвалене після ретельного дослідження всіх аспектів і наслідків прокладки газопроводу, є технічним, а не політичним, і ніякого тиску Москви з цього питання не було. Як повідомляється, експерти зробили висновок, що Nord Stream загрози не несе, а тому йому дали зелене світло. Маршрут повинен пройти через територіальні води країни (близько 88 км) а також виняткову економічну зону Данії - ще 50 км.

У компанії Nord Stream AG, у свою чергу, отримання дозволу від Данії назвали «важливою віхою в реалізації проекту».

Як відзначають ЗМІ, дозвіл був даний після того, як найбільша енергетична компанія Данії "ДОНГ Енерджі" уклала 1 жовтня з "Газпромом" контракт про подвоєння постачань російського газу в Данію після 2012 року.

Нагадаємо, що перша нитка газопроводу Nord Stream повинна бути введена в експлуатацію вже в 2011 році, її будівництво планується почати наступного року. Втім, для того, щоб це стало можливим, компанії Nord Stream AG необхідно завершити переговори зі всіма країнами, через води яких пройдуть труби і отримати їх згоди. В даний час проект знаходиться на завершуючій стадії узгодження державними органами ще чотирьох країн - Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччини. Фінляндія раніше вже неодноразово давала зрозуміти, що проект не викликає у неї сумнівів. Проти будівництва газопроводу виступає низка країн Балтійського регіону, зокрема, Естонія та Литва.

Nord Stream - газопровід проектною протяжністю 1223 кілометри, який планується прокласти по дну Балтійського моря від узбережжя Росії під Виборгом до узбережжя Німеччини в районі Грайфсвальду, в рамках диверсифікації постачань російського газу до європейських країн в обхід України. У «Газпрому» контрольний пакет оператора проекту Nord Stream AG, по 20% мають дві німецькі компанії, ще 9 відсотків - у нідерландської фірми. Зараз ведуться переговори про входження до проекту французької Suez. Передбачається, що діяти будуть дві нитки газопроводу, а загальна потужність складе до 55 млрд кубометрів газу на рік.

Відзначимо, що напередодні уряд Туреччини дозволив проведення геологорозвідувальних робіт у винятковій економічній зоні країни в Чорному морі на користь реалізації проекту газопроводу South Stream ("Південний потік"), який реалізує Газпром спільно з італійським концерном ENI в цілях диверсифікації маршрутів експортних постачань природного газу через акваторію Чорного моря в країни Південної і Центральної Європи.