Дакар-2012 завершено. Українці на 37-му місці

Дакар-2012 завершено. Українці на 37-му місці Дакар-2012
Завершився останній етап ралі Дакар-2012. Коротка спецділянка сюрпризів не піднесла і серйозних змін в турнірній таблиці не сталося. Українська команда Sixt Ukraine на фініші етапу показала 28-ий результат, а в загальному заліку зайняла 37-ме місце.

Завершився останній етап ралі Дакар-2012. Коротка спецділянка сюрпризів не піднесла і серйозних змін в турнірній таблиці не сталося. За словами лідера команди Sixt Ukraine, Вадима Нестерчука, ці 29 кілометрів маршруту були совокупністю усіх етапів:

"Цей етап був міксом всіх попередніх днів. Були й швидкісні ділянки, були й гірські відрізки з камінням, були й дюни. Цей етап ще раз підтвердив, що нашому автомобілю не вистачає потужності. І я вже знаю, що необхідно зробити, щоб у наступному році результат був набагато краще. Я був упевнений, що ми зможемо дістатися до фінішу. Команда вже вміє це робити, як говориться "через не можу". Звичайно ми не досягли того результату, на який розраховували, але ми знаємо шлях яким потрібно рухатися, щоб перемагати".

Українська команда Sixt Ukraine на фініші етапу показала 28-ий результат, а в загальному заліку зайняла 37-ме місце. Нагадаємо, що це другий випадок в історії, коли українська команда добрадась до фінішу Дакара. Торік це вперше зробила саме Sixt Ukraine. У 2011 році вони завершили змагання на 35 місці.

У заліку позашляховиків першим був американець Роббі Гордон, другий Ліль дос Сантос, а третій результат у поляка Кшиштофа Холовшица. За підсумками всього ралі-марафону десяту перемогу на Дакарі здобув досвідчений французький гонщик Стефан Петрансель. Нані Рома зайняв друге місце, програвши партнеру по команді 41 хвилину і 56 секунд. Третє місце за південноафриканцем Жиньелем де Вилльером.

У заліку мотоциклістів за традицією останній етап закривали лідери. Так як інтриги між головними фаворитами Сірілем Депре і Марком Кома вже не було, француз в спокійному темпі дістався до фінішу 10-м. Марк Кома приїхав другим, поступившись норвежцю Палу Уллевальстеру більше однієї хвилини. Третім фінішував словак Стефан Світко. За підсумками двох тижнів ралі-марафону, Сіріл Депре здобув свою четверту перемогу на Дакарі, другий Марк Кома, третій - Хельдер Родрігес.

У заліку квадроциклів до кінця гонки дісталося лише 11 учасників, серед яких рівних не було братам Патронеллі. Переможець минулого Дакара Алехандро Патронеллі і в цьому році був кращим. Друге місце за Маркосом Патронеллі. Томас Маффеи третій.

Серед вантажівок команді "КамАЗ-Майстер" не вдалося наостанок грюкнути дверима і з перемогою на останньому етапі завершити Дакар-2012. Ільгізар Мардєєв програв Міккі Биасону більше хвилини і показав другий результат. Ханс Стейсі був третім. У загальному заліку кращим став Жерард де Рой на IVECO, вигравши у партнера по команді Ханса Стейсі більше 50 хвилин. Третє місце за Артуром Ардавичусом з команди "Астана". Екіпаж Марко П'яна в цьому році зайняв 34-е місце.