Дакар-2012. Українці в ТОП-20

Позаду піщані гори десятого етапу Дакар-2012 і час підвести підсумок 11-ого дня. Українській команді Sixt Ukraine, після не найвдаліших двох днів сповзання по турнірній сходах необхідно було покращувати результат і надолужити згаяний час. Тепер можна сказати, що з цим завданням наші хлопці впоралися, фінішувавши 26-ми, а в загальному заліку піднялися на 20 місце.

Пілот команди Вадим Нестерчук незважаючи на гарне просування по турнірній таблиці залишився розчарований: "Результати не погані, але чесно кажучи, можна було й краще. Я не зовсім задоволений сьогоднішнім днем і тим, як ми проїхали. Було багато помилок і є питання і до мене, як пілота, і до штурмана, і до механіків. Також виникли невеликі проблеми з коробкою передач. Загалом, будемо працювати над собою".
У заліку позашляховиків вирвав перемогу Нані Рома, який випередив всього на 21 секунду Стефана Петранселя. Третім з більш семихвилинним відставанням фінішував Жиньель де Вільє, обігнавши Роббі Гордона, який за 60 кілометрів до фінішу змушений був зупинитися і в результаті втратив близько 9 хвилин. Зіткнувся з проблемами й один з головних фаворитів перегонів, поляк Кшиштоф Холовшиц, який двічі, на 48 і 232 кілометрах зупинявся і в результаті втратив близько 50 хвилин і в результаті прийшов 71-м. У загальному заліку продовжує утримувати лідерство Петрансель, тримаючи на відстані 19:05 хв найближчого конкурента Нані Рому, третій - американець Гордон.
У класі мотоциклів Хоан Барреда Борт, захопивши лідерство після п'ятої точки, впевнено фінішував першим, залишивши позаду на 1хв. 32 сек. свого співвітчизника Марка Кома. Третій - француз Сіріл Депре. В абсолюті жодних змін не відбулося: Депре перший, Кома другий, відстаючи всього на 21 секунду, третій - аргентинець Хелдер Родрігез.
У класі квадроциклів Томас Маффеі таки порушив ідилію братів Патронеллі і виграв цей етап залишивши позаду Маркоса на 12:56 хвилин, а Алехандро на 13:26 хвилин. У загальному заліку змін немає. Перший і другий Алехандро і Маркос Патронеллі відповідно, третій - Томас Маффеі.
У заліку вантажівок першим до фінішу дісталися два камаза - Артур Ардавичус, другим був Андрій Каргинов, програвши казахам 2:26 хвилин, третій - де Рой. В абсолюті перша трійка учасників виглядає наступним чином: де Рой, Стейсі, Ардавичус. Екіпаж Марко П'яна був на фініші 29-м, а в загальному заліку розмістився на 33 позиції.