Дакар-2012: Українці вже 25-і

Етап "Копіапо - Антофагаста" відкривав другу половину самого масштабного ралі планети Дакар-2012. За словами організаторів, найдовша спецділянка не повинна була стати самою складною, щоб учасники увійшли у звичний темп гонки. Наші хлопці з команди Sixt Ukraine стартувавши 29-ми прийшли на фініш 31-мі, а в загальному заліку знизилися на 1 позицію і займають 25 місце.

У заліку позашляховиків розгорнулася справжня боротьба за перше місце етапу під кінець спецдільниці між Нані Рома і американцем Роббі Гордоном, який програв іспанцеві всього 5 секунд. Третім був поляк Кшиштоф Холовшиц з 2-х хвилинним відставанням від переможця.
Стартувавши першим, переможець 7-го етапу, катарець Нассер Аль-Аттія, знову зіткнувся з проблемами і був змушений двічі зупинятися. Але зібравшись з силами досвідчений пілот впевнено скорочував відставання від суперників і все-таки зміг фінішувати в 5-ці кращих:
"У нас була проблема з ременем ГРМ. Тільки ми з ним розібралися, як довелося ремонтувати генератор. Ну, а потім ми щосили кинулися в атаку. Попереду було шість машин, ми зробили їх всіх - всі "МІНІ", і "Тойоту" Де Вільї на додачу. Ми добре попрацювали. Тепер вони нервують, що я їх обігнав, але це вже не мої проблеми. Я знаю, що все йде нормально".
У загальному заліку після восьмого етапу Стефан Петерансель продовжує очолювати залік позашляховиків, випереджаючи Роббі Гордона. що займає друге місце на 7 хвилин 36 секунд

У заліку мотоциклів продовжує покращувати свої позиції іспанець Марк Кома, який і став переможцем 8-го етапу. Норвежець Пол-Андерс Уллевалсетер зайняв 2-е місце програвши лише близько 2 хвилин. Третій - португалець Рубен Фария.
Француз Сіріл Депре, який на момент старту тримав найближчого переслідувача на відстані 7 хвилин 48 секунд, за труднощів, що виникли зміг фінішувати лише 7-м, і в загальному заліку він віддав першу сходинку і займає друге місце. Аргентинець Хелдер Родрігес зберіг 3-е місце.
Серед квадроциклів першими на етапі приїхали Маркос і Алехандро Патронеллі відповідно, третій - Томас Маффей. У загальному заліку ті самі персонажі тільки в іншій черговості: Алехандро Патронеллі, Томас Маффей і Маркос Патронеллі.
У заліку вантажівок виграв етап чех Алєс Лопрайс на Татре випередивши голландця де Роя на 1:31 хв. Третій - італієць Міккі Биасьон. Марко П'яна з більш 2-х годинним відставанням прийшов 46-м. У загальному заліку лідирує як і раніше де Рой, другий - Лопрайс, третій - Ханс Стейсі. Екіпаж Марко 39-й.