Д.Туск: Скасування візового режиму з ЄС для України в цьому році малоймовірне

Не можна говорити про скасування візового режиму з ЄС для України в цьому році. Про це на брифінгу заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, передає кореспондент РБК-Україна.

Не можна говорити про скасування візового режиму з ЄС для України в цьому році. Про це на брифінгу заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, передає кореспондент РБК-Україна.

"Не можна говорити про скасування візового режиму для України в цьому році. Це малоймовірно", - сказав Д.Туск. При цьому він підкреслив, що можливе скасування візового режиму в цьому році, в першу чергу, пов'язане з подіями у Північній Африці, і стурбованістю щодо можливої ​​незаконної міграції.

Д.Туск відзначив, що "завданням Польщі під час її головування в ЄС буде усунення такої стурбованості щодо нашого східного партнера (України)".

Польща обіцяє сприяти підписанню Україною угоди про зону вільної торгівлі та політичну асоціацію з ЄС під час її головування в Європейському Союзі, заявив Д.Туск. "Переговори між Україною і ЄС щодо ЗВТ і політичної асоціації перейшли у переломну фазу і якщо буде воля і намір України, то Польща зробить все, щоб не втратити такого приводу під час нашого головування в ЄС", - зазначив польський прем'єр.

Напередодні Рада міністрів з питань юстиції та внутрішніх справ Європейського Союзу (ЄС) в Люксембурзі дозволила Єврокомісії розпочати переговори з Україною, Росією і Молдовою про зміни в угоду про спрощення візового режиму. У той же час прес-служба Ради ЄС не повідомила подробиць щодо того, які зміни можуть бути внесені до угоди.

Відзначимо, Верховна Рада (ВР) України 5 квітня прийняла за основу і в цілому проект постанови "Про заяву Верховної Ради України "Про співпрацю між Україною і Європейським Союзом у візовій сфері". Зокрема, ВР Україна закликала ЄС продемонструвати політичну волю і зняти довгостроковий статус з перспективи введення ЄС безвізового режиму для громадян України, включивши відповідне положення в майбутню Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України 16 лютого 2011 затвердив проект національного плану з виконання плану дій (ПД) щодо ліберізації візового режиму з ЄС. Документ передбачає, що наприкінці року Україна реалізує ПД і зможе просити ЄС про скасування шенгенських віз для українців.

Як повідомлялося, 22 листопада 2010 р. Президент України Віктор  Янукович заявив, що Україна виконає план дій щодо безвізового режиму з ЄС в 2011 р. У той же день ЄС надав Україні план дій щодо безвізового режиму для короткострокових поїздок.

Раніше, 28 травня 2010 р., представник ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що ЄС вважає необхідною умовою для скасування візового режиму між Україною та ЄС підвищення рівня життя в Україні. Він також додав, що у питанні скасування віз для українців дуже важливі економічна та соціальна складові.

Варто відзначити, в проекті програми економічних реформ України на 2010-2014 рр. міститься пункт, згідно з яким безвізовий режим між Україною та ЄС має бути впроваджений до кінця 2012 р.

Україна і ЄС почали безвізовий діалог в кінці 2008 р., практично відразу після того, як на Паризькому саміті було схвалено рішення про перехід до безвізового режиму у довгостроковій перспективі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся