Д.Туск: Опозиція країни використовує аварію літака Л.Качиньського у власних цілях
Не всі були зацікавлені у встановленні справжніх причин катастрофи Ту-154 під Смоленськом 10 квітня 2010 р. Таку думку висловив сьогодні прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск.
Глава польського уряду заявив, що зробить все необхідне для того, щоб стали відомі справжні обставини квітневої трагедії, передає телеканал TVN24. Прем'єр звинуватив опозицію країни в намірі використовувати тему краху літака і загибелі колишнього президента країни Леха Качиньського у власних цілях.
Дане протистояння уряду Польщі з опозицією, за словами Д.Туска, ускладнювало роботу Варшави у розслідуванні обставин падіння літака. При цьому прем'єр підкреслив, що вже з перших годин після появи новини про крах президентського лайнера уряд республіки вжив всіх заходів, необхідних для отримання достовірної інформації про катастрофу.
Прем'єр-міністр також піддав критиці звіт Міждержавного авіаційного комітету (МАК) про розслідування авіакатастрофи. На думку Д.Туска, польська версія розслідування більш повно описує обставини трагедії, ніж документація, представлена Москвою. "Польська документація більш насичена і повна", - сказав він.
Раніше сьогодні міністр внутрішніх справ Польщі Єжи Міллер в інтерв'ю польським ЗМІ заявив, що Д.Туск готує протест у зв'язку зі звітом МАК щодо катастрофи літака президента Польщі Л.Качиньського в міжнародні організації. За словами Є.Міллера, розслідування катастрофи під Смоленськом Варшава вважає незавершеним, оскільки Росія допустила занадто багато помилок. Міністр також підкреслив, що Польща буде наполягати на продовженні розслідування.
Нагадаємо, 10 квітня 2010 р. в Смоленській області під Печерськом при заході на посадку в аеропорт Північний в умовах сильного туману розбився літак Ту-154 президента Польщі. На борту були 96 людей, 88 з яких летіли у складі офіційної делегації. Всі пасажири літака загинули, у тому числі Л.Качиньський з дружиною, високопоставлені державні чиновники, представники силових органів і військового командування, відомі громадські діячі Польщі.
Розслідування катастрофи було доручено РФ, оскільки катастрофа літака сталася на її території. 12 січня 2011 р. МАК оприлюднив остаточну доповідь про розслідування авіакатастрофи. Технічна комісія МАК однозначно поклала відповідальність за трагедію на пілотів, які вирішили не йти на запасний аеродром всупереч несприятливим метеоумови, а непрямою причиною падіння літака була названа не дуже кваліфікована підготовка борту і екіпажу. Крім того, експерти МАК прийшли до висновку, що пілоти президентського Ту-154 діяли в умовах психологічного тиску з боку VIP-пасажирів лайнера, в тому числі головнокомандувача ВПС Польщі Анджея Бласік, в крові якого було виявлено алкоголь.