Д.Табачник: Абітурієнти до кінця 2011 р. зможуть подавати заявки до ВНЗ через Інтернет
Абітурієнти до кінця 2011 р. зможуть подавати заявки до вищих навчальних закладів (ВНЗ) за допомогою електронних технологій через мережу Інтернет. Про це під час виступу у Верховній Раді заявив міністр освіти і науки, молоді і спорту Дмитро Табачник, повідомляє кореспондент РБК-Україна.
Д.Табачник зазначив, що за 2010 р. Міністерством освіти і науки, молоді і спорту за допомогою фахівців Харківського національно університету радіоелектроніки було розроблено програму електронного вступу до навчальних закладів. За його словами, 12 березня дана програма буде презентована: "Відтоді кожен абітурієнт зможе за допомогою мережі Інтернет подати електрону заявку, і це можливо буде не лише зі свого власного комп'ютеру, але й іншого комп'ютеру з відповідними зареєстрованим ім'ям".
При цьому він зазначив, що подача електронних документів буде розповсюджена на навчальні заклади 3 і 4 рівнів акредитації.
Також,за словами міністра, у 2011 р. за державний кошт вступить у вищі навчальні заклади більше 40% абітурієнтів. За його словами, минулого року цей показник держзамовлення становив 39,3%. При цьому Д.Табачник визнав, що надалі Міністерство освіти і науки, молоді і спорту планує зменшувати кількість студентів, які навчаються за державні кошти: "Ми будемо збільшувати держзамовлення на технічні і інженерні спеціальності, а економістів і юристів скорочувати. Ми будемо скорочувати держзамовлення на ті спеціальності, які себе не виправдовують".
Міністр також зазначив, що в квітні 2011 р. буде розглядатися урядова програма, яка передбачає спрямування коштів у реконструкцію парків станкових механізмів в технічних училищах. "Ця програма передбачає за 5 років направити в реконструкцію навчальних закладів понад 5 млрд грн: 3,4 млрд грн - за рахунок держбюджету, а решта - за рахунок місцевих бюджетів, щоб запрацював новий стандарт в процесі. У рамках кваліфікації ми будемо робити це спільно з роботодавцями. Ряд нових ПТУ ми будемо об'єднувати, з метою економії коштів, з центрами зайнятості", - сказав Д.Табачник. Він зазначив, що це необхідно для того, щоб не будувати нові будівлі центрів зайнятості, а реконструювати ПТУ.
Крім того, міністр звернув увагу, що до кінця поточного року стартуватиме програма Міністерства освіти і науки, молоді і спорту, яка передбачає підєднання всіх без винятку шкіл України до мережі Інтернет.
Також, за словами міністра, за програмою "Шкільний автобус" в 2011 р. планується закупити до 250 нових автобусів для міських і селищних шкіл. "У 2010 р. ми поновили програму "Шкільний автобус", і нам вдалося закупити 112 шкільних автобусів... Ще додатково за кошти Світового банку було закуплено 58 автобусів. У цьому році Кабмін передбачив також кошти на закупівлю автобусів, і ми плануємо закупити близько 250 нових автобусів і 16 автобусів для дітей з особливими потребами... Які пересуваються у візках чи нерухомі", - сказав міністр.
За словами Д.Табачника, протягом 2008-2009 рр. програма "Шкільний автобус" була призупинена, а наразі загальна потреба в забезпеченні шкіл відповідними транспортними засобами за даними органів освіти складає 2 тис. автобусів.
Міністр освіти також зазначив, що у 2010 р. органами місцевого самоврядування було закрито 115 навчальних закладів загальної середньої освіти. За словами Д.Табачника, основна причина закриття шкіл - демографічна ситуація.
"Демографічна ситуація є основною причиною закриття шкіл. За останні роки ми бачили постійне зменшення кількості дітей відповідного віку. За останні 10 років кількість дітей шкільного віку зменшилася на 2,5 млн, а мережа шкіл за цей час скоротилася на 8 %", - сказав міністр.
Він відзначив, що якщо протягом 2008 -2009 рр. кількість шкіл скоротилися на 394 од., в 2010 р. було закрито 115 шкіл. Уряд буде робити усе, щоб зменшити кількість шкіл, які закриваються.