ua en ru

Україна отримає наступний транш МВФ в лютому 2012 р

Автор: RBC.UA
Україна отримає наступний транш МВФ в лютому 2012 р. Про це заявив член ради НБУ, радник Президента України Роман Шпек під час публічної дискусії "Держборг і платіжний баланс: наскільки серйозні загрози для фінансової стабільності без допомоги МВФ", передає кореспондент РБК-Україна.

Україна отримає наступний транш МВФ в лютому 2012 р. Про це заявив член ради НБУ, радник Президента України Роман Шпек під час публічної дискусії "Держборг і платіжний баланс: наскільки серйозні загрози для фінансової стабільності без допомоги МВФ", передає кореспондент РБК-Україна.

"Спираючись на свій багаторічний досвід співпраці з МВФ, можу сказати, що наступний транш надійде в лютому місяці, після того як вони побачать реальний бюджет на наступний рік, реальне виконання дефіциту бюджету. Реальне, а не задеклароване (виконання дефіциту бюджету за минулий рік). І це не проблема, тому що чергові платежі перед МВФ десь в кінці лютого 2012 р.", - заявив Шпек.

Нагадаємо, МВФ переніс візит своїх експертів до України на кінець жовтня 2011 р. Фахівці повинні були надати Раді директорів фонду висновок про виділення чергового траншу кредиту за програмою stand-by.

При сприятливому збігу обставин наша країна повинна була до кінця року отримати ще 2 траншу за 1,5 млрд дол.

9 вересня Президент України Віктор Янукович підписав закон України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи".

Законом передбачається внесення низки змін до 22 законодавчих актів, у тому числі законів України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про недержавне пенсійне забезпечення", "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам "," Про прокуратуру "," Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб "," Про державну службу "," Про наукову і науково-технічну діяльність "," Про службу в органах місцевого самоврядування ", "Про статус народного депутата України", "Про судоустрій і статус суддів".

Зазначимо, прийняття пенсійної реформи є однією з вимог МВФ для продовження реалізації програми stand by на суму близько 16 млрд дол, що була схвалена 29 липня 2010 р. Через те, що Україна нічого не зробила для її проведення, країна в березні- квітні 2011 р. не отримала третій транш кредиту у розмірі 1,5 млрд дол.

Раніше глава НБУ Сергій Арбузов повідомив, що Кабінет міністрів України виконав практично всі умови угоди з МВФ, окрім підвищення тарифів на газ. "На жаль, це питання виявилося надзвичайно заполітизованим. Враховуючи, що чи не кожен політик намагається на цих речах спекулювати, і з цього зробили шоу і настільки соціально значуща подія з різко негативним відтінком, то уряд опинився у ситуації, при якій необхідне різке підвищення рівносильне політичному самогубству. З іншого боку, МВФ теж поки нічого не хоче чути про перегляд умов", - сказав глава НБУ.

Арбузов зазначив, що цей захід, що необхідний для поліпшення фінансового стану НАК "Нафтогаз України" і зниження дефіциту бюджету в цілому, можна було б поступово і поетапно реалізувати, забезпечивши необхідні компенсаційні заходи для найменш забезпечених верств населення.

На початку серпня Нацкомісія регулювання електроенергетики, що встановлює тарифи, оголосила, що ціна на газ для населення не підвищуватиметься до 2012 р. Більше того, хоча урядовий законопроект про пенсійну реформу був прийнятий парламентом 8 липня, але Президент поки так і не підписав його. Така істотна затримка може свідчити про те, що Янукович може наполягати на внесенні якихось правок, як це було минулого літа з проектом Податкового кодексу.

26 серпня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україні на сьогоднішній день не потрібен черговий транш МВФ.

Нова програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту в сумі 15 млрд 150 млн дол під ставкою 3,5% річних. Термін дії програми 2,5 роки. Одразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Для отримання другого траншу кредиту Україна має виконати низку умов, серед яких - пенсійна реформа і підвищення ціни на газ для населення. Рішення про виділення другого траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 р.