ua en ru

Чистий прибуток Microsoft за дев'ять місяців 2012-2013 ФР скоротився до 16,9 млрд долл

Автор: RBC.UA
Чистий прибуток найбільшого в світі виробника програмного забезпечення Microsoft Corp. за дев'ять місяців 2012-2013 фінансового року (липень 2012р. - березень 2013р.) скоротилася на 3% - до 16,9 млрд дол проти 17,5 млрд дол, отриманих за аналогічний період попереднього фінансового року.

Чистий прибуток найбільшого в світі виробника програмного забезпечення Microsoft Corp. за дев'ять місяців 2012-2013 фінансового року (липень 2012р. - березень 2013р.) скоротилася на 3% - до 16,9 млрд дол проти 17,5 млрд дол, отриманих за аналогічний період попереднього фінансового року. Виручка Microsoft за дев'ять місяців склала 57,95 млрд дол, що на 4% більше порівняльного показника роком раніше - 55,66 млрд дол. Операційний прибуток склав 20,69 млрд дол - це на 4% менше аналогічного показника роком раніше (21 , 57 млрд дол). Такі дані наводяться в матеріалах компанії.

Несподівано сильними виявилися звіти за підсумками III фіскального кварталу, що закінчився 31 березня. Прибуток компанії виріс на 19%. і склав 6,06 млрд дол.

Читайте також: Microsoft через рік відмовиться від Windows XP

Навіть якщо не брати до уваги гроші, отримані від операцій, укладених до початку звітного періоду, Microsoft все одно вдалося утриматися від втрати доходу, що дивно на тлі зниження попиту на персональні комп'ютери, що забезпечують левову частку продажів Windows. Виручка компанії склала 18,8 млрд дол і без урахування старих угод підросла на 8,2% порівняно з минулим роком, що краще прогнозів аналітиків.

Однак у відставку пішов фінансовий директор Microsoft Пітер Кляйн, що наводить на певні роздуми про те, наскільки складна насправді ситуація в секторі. Аналітики кажуть, що швидкість поширення нової операційної системи Windows 8-таки далека від початкового плану і втрати доводиться заповнювати за рахунок інших підрозділів. Два з них були особливо прибутковими: успіхів добилися команди, що відповідають за приставки Xbox і пошуковик Bing. Зазначимо, що Bing показала лише зростання виручки, а рентабельності підрозділ поки не змогло домогтися.

Читайте також: Microsoft підозрюють у хабарництві

Що стосується Windows, то тут динаміка відсутня - зростання нульовий. Експерти IDC раніше опублікували дослідження, згідно з яким дизайн Windows 8, розроблений для пристроїв з сенсорним екраном, лише відлякав багатьох користувачів традиційних ПК, які віддають перевагу класичному робочий стіл.

Нещодавно на ринку з'явилася інформація про підготовлюваний повернення класичного робочого столу в Windows 8.1. На це, зокрема, вказує опція CanSuppressStartScreen, яку можна виявити в ранніх предрелізний версіях Windows 8.1.

Microsoft робить ставку на прискорення випуску оновлень своїх головних продуктів і на партнерські відносини з такими гігантами ринку, як Intel, яка повинна підтримати Windows 8, випустивши нове покоління енергоефективних процесорів.

Читайте також: Microsoft оштрафована на 561 млн євро

Заснована в 1975 р. корпорація Microsoft є світовим лідером у виробництві програмного забезпечення, наданні послуг і розробці інтернет-технологій для персональних комп'ютерів і серверів. Компанія пропонує програмні продукти для ділового та особистого застосування. Одним з найвідоміших продуктів компанії є операційна система Windows, а також набір додатків Microsoft Officе. Компанії належить інтернет-пошуковик Bing, а з жовтня 2011 р. - також сервіс інтернет-телефонії Skype, придбаний у групи приватних інвесторів за 8,5 млрд дол