ua en ru

Кількість смертей від грипу та ГРВІ в Україні зросла до 487 людей

Автор: RBC.UA
В Україні кількість смертей від грипу і ГРВІ збільшилася до 487 людей, за останню добу померло 8 людей, повідомляє Міністерство охорони здоров'я України. За даними відомства, всього в країні відмічено 2 млн 400 тис. 147 випадків захворювання, при цьому за останню добу захворіло 71 тис. 489 людей.

В Україні кількість смертей від грипу і ГРВІ збільшилася до 487 людей, за останню добу померло 8 людей, повідомляє Міністерство охорони здоров'я України. За даними відомства, всього в країні відмічено 2 млн 400 тис. 147 випадків захворювання, при цьому за останню добу захворіло 71 тис. 489 людей. При цьому, з початку епідемії госпіталізовано 142 тис. 125 людей, за останню добу - 3 тис. 399 людей.
Епідемічний поріг перевищено у Вінницькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Луганській, Сумській, Черкаській областях і в м. Севастополі.

Тим часом Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) готова надати Україні обмежену кількість вакцини від грипу A(H1N1) в якості гуманітарної допомоги, яка забезпечить 10% населення. Про це заявив керівник бюро ВООЗ в Україні Ігор Поканевич. За його словами, на сьогодні створено фонд вакцин ВООЗ, з якого поставляються вакцини до країн, які не мають власного виробництва. За попередніми прогнозами, в фонді планується сконцентрувати близько 200 млн доз вакцин різних виробників. Шість виробників вже підтвердили згоду надавати до фонду свої вакцини. Надаватимуть їх і країни-донори. Останні віддаватимуть 10% вакцин, які вони закуповують на власні потреби. Перші поставки до України ВООЗ готова розпочати в грудні поточного року за умови погодження всіх питань з урядом країни. Наступні транші триватимуть протягом року.

Вкотре представники ВООЗ наголосили, що пандемічна вакцина не захищає людей від сезонного грипу, відтак лікарі радять вакцинуватися як від сезонного, так і від пандемічного грипу.

І.Поканевич відзначив, що на сьогодні триває спільна робота профільного міністерства з ВООЗ щодо плану розподілу вакцин. Також він повідомив, що Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує Україні брати на себе відповідальність за можливі побічні наслідки під час вакцинації від грипу А (Н1N1), вакциною, поставленою ВООЗ. "Ризик від захворювання (смерті) набагато вищий, ніж ризик від вакцинації... Держава повинна визначити для себе, що важливіше, і взяти цю відповідальність на себе", - наголосив І.Поканевич.

Як повідомлялось, 9 грудня ц.р. перший віце-прем'єр-міністр України Олександр Турчинов у зв'язку із зростанням в східній частині країни кількості захворювань на грип та із погіршенням епідеміологічної ситуації дав доручення місцевим адміністраціям, Міністерству охорони здоров'я та головним санітарним лікарям областей провести засідання надзвичайних протиепідемічних комісій та посилити профілактичні обмеження та санітарні заходи.

За прогнозами МОЗ, друга хвиля епідемії грипу може початися в січні 2010 р., а третя - приблизно на початку весни. Наступна хвиля захворювання очікується більш агресивною, а вплив пандемії буде вищим, ніж під час першої. У зв'язку з цим планується створити незнижуваний запас медикаментів і певний набір обладнання. З метою профілактики грипу при Кабміні була створена наукова комісія з питань вакцинації, яка буде займатися питаннями стратегії по забезпеченню вакцинації проти особливо небезпечних хвороб. За даними МОЗ, вакцина буде завезена в Україну за спрощеною системою реєстрації. Вакцинація не буде обов'язковою для жодної категорії населення, включаючи так звані групи ризику.

Нагадаємо, 30 жовтня 2009 р. Міністерство охорони здоров'я України оголосило епідемію грипу в Україні. У зв'язку з цим у ряді регіонів був введений карантин.