Число загиблих під час вибуху в Нігерії зросло до 25 осіб

Число загиблих при вибуху в нігерійської столиці Абуджі зросло до 25 осіб. Десятки людей поранені. Надходять непідтверджені повідомлення про те, що це число може зрости ще більше, передає радіо "Свобода".

Число загиблих при вибуху в нігерійської столиці Абуджі зросло до 25 осіб. Десятки людей поранені. Надходять непідтверджені повідомлення про те, що це число може зрости ще більше, передає радіо "Свобода".

Поліція досі відмовляється оприлюднити офіційні дані про кількість жертв і постраждалих, посилаючись на те, що їх розвезли по різних лікарнях.

Вибух біля представництва ООН здійснив у п'ятницю смертник, який під'їхав на замінованій вантажівці. Серед жертв - нігерійські ремонтні робітники і співробітники ООН, у тому числі піддана Норвегії.

Частина будівлі, в якому розміщувалися офіси ООН, зруйнована. Рятувальники припускають, що під завалами ще можуть знаходитися люди.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун у спеціальній заяві засудив напад, відзначивши, що загиблі - це люди, які цим опікувались наданням допомоги всім нужденним.

Екстремістське угруповання "Боко Харам", що є відділенням "Аль-Каїди" в Північній Африці, взяло на себе відповідальність за вибух у представництва ООН в столиці Нігерії місті Абуджа.

Головною метою організації "Боко Харам" є введення шаріату на всій території Нігерії та викорінення західного способу життя. Два роки тому бойовики "Боко Харам" організували заворушення на півночі Нігерії, нападаючи на англіканські церкви.

Раніше повідомлялося, що інформація про можливу атаку терористів в ООН надходила, після чого служба безпеки вжила заходів із захисту об'єктів організації.

Варто зазначити, що Абуджа вже піддавалася нападу терористів в червні цього року. Тоді бандити підірвали автомобіль в поліцейській кварталі.

Крім того в Нігерії на початку липня стався теракт в місті Майдугурі в барі, розташованому поблизу поліцейських бараків. Тоді в результаті вибуху загинули 5 людей, ще 10 людей отримали поранення.

Також Майдугурі 27 червня піддався відразу декільком атакам терористів. Невідомі під'їжджали на мотоциклі до відкритих пивним барам і кидали всередину вибухові пристрої. Після вибуху мотоциклісти приховувалися. В результаті цих терактів загинули не менше 25 людей, ще 12 отримали поранення.

Відповідальність за теракти тоді також взяла на себе радикальна ісламістська секта "Боко Харам".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top