ua ru

Чилійський вулкан Пуйеуе паралізував авіасполучення в Аргентині

Автор: RBC.UA
Виверження чилійського вулкана Пуйеуе паралізувало авіасполучення в сусідній Аргентині. Місцева влада відмінила всі авіарейси в двох аеропортах Буенос-Айреса.

Виверження чилійського вулкана Пуйеуе паралізувало авіасполучення в сусідній Аргентині. Місцева влада відмінила всі авіарейси в двох аеропортах Буенос-Айреса, передає РБК.

Вулканічний попіл представляє загрозу для літаків, оскільки його частинки потрапляючи в двигуни можуть виводити їх з ладу. У загальній складності напередодні були скасовані 62 рейси.

У деяких районах у південній частині Аргентини через хмари попелу, що наближаються, закриті школи, припинена робота урядових установ.

Раніше, попіл вже засипав курорт Барілоче з населенням близько 50 тис. чоловік (місто розташоване приблизно в 100 км від вулкана). Влада Барілоче закрила аеропорт і кордон з Чилі. Жителів курортного міста просили не відкривати вікна і утримуватися від автомобільних поїздок.

Виверження вулкана Пуйеуе, який знаходиться на півдні Чилі, триває четвертий день і перетворило цей регіон у справжнє пекло. Більше 3,5 тис. осіб залишили район лиха в 800 км від вулкана, що прокинувся.

Пуйеуе востаннє вивергався в 1960 р. Нинішнє виверження змусило владу оголосити вищий рівень загрози. Вулкан викидає язики вогню і хмари попелу майже на 10 км у висоту, які пронизують численні блискавки.