ua ru

Чилійський вулкан призупинив авіасполучення в Австралії та Новій Зеландії

Автор: RBC.UA
Найбільший австралійський авіаперевізник Qantas скасував усі рейси в Мельбурн і з Мельбурну, через хмари вулканічного попелу, що утворилися в результаті виверження вулкана Пуйеуе в Чилі.

Найбільший австралійський авіаперевізник Qantas скасував усі рейси в Мельбурн і з Мельбурну, через хмари вулканічного попелу, що утворилися в результаті виверження вулкана Пуйеуе в Чилі, передає ВВС.

Раніше повідомлялося, що Qantas вже скасував всі свої рейси до Тасманії і в деякі аеропорти Нової Зеландії.

Зокрема в заяві авіакомпанії говориться, що таке рішення прийнято для забезпечення безпеки, так як в умовах, що склалися літати дуже небезпечно.

Аналогічні заходи прийняли й інші авіакомпанії, що працюють в регіоні. Так Virgin Australia оголосила про скасування 34 місцевих рейсів і одного міжнародного рейсу з Мельбурна. Бюджетний перевізник Jetstar скасував рейси по Новій Зеландії, а також польоти з Нової Зеландії до Австралії і з острова Тасманія в інші частини Австралії.

Відзначимо, в результаті відмін і затримок рейсів постраждали плани тисяч людей. Лише за інформацією Qantas, скасування рейсів цієї авіакомпанії торкнеться близько 8 тисяч пасажирів.

У той же час, через порушення авіасполучення з Тасманією різко виріс попит на послуги поромів, квитки на які розкупили на найближчі два дні.

Тим часом в авіакомпанії Air New Zealand заявили, що вирішили не скасовувати рейси. Замість цього пілотів проінструктували триматися нижче хмари попелу.

Новозеландське управління цивільної авіації заявило, що частинки попелу, які можуть серйозно зашкодити роботі авіадвигунів, знаходяться на висоті від 6000 до 10600 метрів. "Враховуючи, що вулканічна активність триває, ми очікуємо, що повітряний простір Нової Зеландії може бути опинитися під впливом цих викидів щонайменше протягом тижня", - йдеться в заяві управління цивільної авіації.

Нагадаємо, 10 червня ц.р. аеропорти Аргентини, Уругваю, Чилі та Бразилії скасували десятки внутрішніх і міжнародних авіарейсів. Причиною тому послужила хмара попелу від вулкану.

Зокрема, в Аргентині Були скасовані рейси у двох міжнародних аеропортах Буенос-Айреса, які напередодні відновили свою роботу. Обидва ці аеропорту - Аеропак і Есейса - 7 червня довелося повністю закрити на виліт і посадку через хмари попелу. Всього було скасовано 62 рейси з аргентинської столиці.

У Бразилії польоти призупинили авіакомпанії в південних штатах країни.

Раніше повідомлялося, що в деяких районах в південній частині Аргентини через хмари попелу були закриті школи, припинена робота урядових установ.

Виверження вулкана Пуйеуе, який знаходиться на півдні Чилі, продовжується тиждень і перетворило цей регіон у справжнє пекло. Більше 3,5 тис. осіб залишили район лиха в 800 км від вулкана, що прокинувся.

Нинішнє виверження змусило владу оголосити вищий рівень загрози. Вулкан викидає язики вогню і хмари попелу майже на 10 км у висоту, які пронизують численні блискавки.

Пуйеуе востаннє вивергався в 1960 р.