Чорногорію офіційно запросили до переговорів про вступ до ЄС

Лідери Євросоюзу сьогодні, 29 червня, офіційно запросили Чорногорію до переговорів про вступ до ЄС. Підставою для рішення Європейської Ради послужила прийнята у вівторок резолюція міністрів закордонних справ ЄС про те, що Чорногорія провела всі необхідні реформи і готова до переговорів про вступ.

Лідери Євросоюзу сьогодні, 29 червня, офіційно запросили Чорногорію до переговорів про вступ до ЄС. Підставою для рішення Європейської Ради послужила прийнята у вівторок резолюція міністрів закордонних справ ЄС про те, що Чорногорія провела всі необхідні реформи і готова до переговорів про вступ, передає радіо "Свобода".

Голова Європейської ради Херман ван Ромпей заявив, що перша зустріч відбудеться вже сьогодні. Тим не менш, розгляд технічних моментів інтеграції почнеться тільки після опублікування спеціальної доповіді Європолу про організовану злочинність в Чорногорії.

Чорногорія сподівається, що приєднання до ЄС дозволить їй подолати серйозні економічні проблеми. Процес інтеграції з Євросоюзом може зайняти кілька років.

Чорногорія подала заявку на членство в ЄС у середині грудня 2008 року. На сьогоднішній день тільки одна з колишніх югославських республік - Словенія - є членом Євросоюзу. Інша - Хорватія - вступить до співтовариства з 1 липня 2013 р. На початку березня цього року кандидатом на членство в ЄС стала Сербія. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся