Чемпіонат світу з хокею: Росія і Словаччина вийшли у фінал

Збірна Росії, розгромивши команду Фінляндії в півфінальному матчі чемпіонату світу, стала першим фіналістом турніру. А збірна Словаччини в черговий раз сенсаційно пройшла чехов, і розіграє з росіянами звання кращих у світі.

Збірна Росії, розгромивши команду Фінляндії в півфінальному матчі чемпіонату світу, стала першим фіналістом турніру.

Господарі чемпіонату світу почали за здравіє, притиснувши хлопців Зінетули Білялетдінова до воріт Семена Варламова. Фіни відкрили рахунок вже на 8-й хвилині матчу - це зробив Янне Здобула. Росіяни помітно хвилювалися і грали другим номером. Проте ще в першому періоді все перевернулося з ніг на голову. І головною рушійною силою цього кульбіту став, звичайно ж, Євген Малкін. Спочатку форвард російської команди добив шайбу у ворота суперника після кидка Микити Нікітіна, а потім чарівним пострілом з п'ятачка реалізував більшість - 2:1.

У другому періоді історія повторилася - фіни класно почали відрізок, але потім їх знову чекало розчарування. І прийшло воно завдяки... легкої травмі Малкіна! Його зачепив Ярвинен, і лідер росіян неприємно зустрівся з бортиком. Поки Євгену надавали допомогу в роздягальні, Олександр Овечкін закинув третю шайбу у ворота фінів чарівним кистьовим кидком. Через кілька хвилин Малкін повернувся на лід і відзначив своє повернення блискучим пострілом в дальній кут з передачі Іллі Нікуліна. Хет-трік, і 4:1! При цьому рахунку команди пішли на перерву.
У заключній 20-хвилинці росіяни продовжували домінувати на п'ятачку - Денис Нікулін в стилі Всеволода Боброва проїхав за воротами суперника, кинув і від ключки захисника закотив п'ятий гол. Потім суперники обмінялися влучними кидками Сергія Широкова і Мікаеля Гранлунда. 6:2 - збірна Росії стала першим фіналістом чемпіонату світу!

Збірна Словаччини пробилася у фінал чемпіонату світу, де зустрінеться з російською командою.

Команда Володимира Вуйтека, в чвертьфіналі залишила за бортом чемпіонату світу канадців, в суботу в півфіналі у впертій боротьбі завдала поразки збірної Чехії з рахунком 3:1.

Основний внесок у перемогу словаків вніс відзначившийся дублем Мирослав Шатан, він закинув по шайбі на 16-й і 41-й хвилинах, ще один раз відзначився Лібор Гудачек. У чехів шайба престижу на рахунку Міхаеля Фролика.

Словаки лише раз вигравали чемпіонат світу, коли у фіналі турніру 2002 року завдали поразки росіянам з рахунком 4:3.

Збірна Росії в пострадянській історії перемагала на світових першостях 1993, 2008, 2009 років. Фінал пройде в неділю в Гельсінкі і почнеться в 19:30.