Челсі - Бенфіка: "Аристократи" виграють Лігу Європи за кілька секунд до кінця матчу

"Бенфіка" весь матч більше атакувала і мала перевагу, але Торрес першим відкрив рахунок у матчі. Кардоссо з пенальті зрівняв цифри на табло. Але за кілька секунд до кінця матчу Іванович головою відправив м'яч у ворота Артура і приніс лондонцеям кубок Ліги Європи.

Бенфіка - Челсі 1:2
: Кардосо, 68 (з пенальті) - Торрес, 59, Іванович, 90+3
Бенфіка: Артур, Алмейда, Гарай (Жардел, 78), Луїзао, Мельгарехо (Джон, 66), Перес, Матіч, Сальвіо, Родріго (Ліма, 66), Гайтан, Кардосо
Челсі: Чех, Аспілікуета, Іванович, Кехілл, Коул, Давид Луїс, Рамірес, Оскар, Лемпард, Мата, Торрес

За "Челсі" все-таки не змогли вийти капітан Джон Террі (як і в фіналі Ліги чемпіонів рік тому) і один з новоявлених лідерів півзахисту Еден Азар. У зв'язку з цим Рафаелю Бенітесу довелося побудувати склад, висунувши в опорну зону Давида Луїса, поглибивши у неї Раміреса, а під самотнього нападника Фернандо Торреса поставивши мало схожого на "фантазисту" Френка Лемпарда. Наставник португальської команди Жорже Жезуш в стартовій заявці використовував лише одного португальця, а команду вивів у сучасній схемі 4-3-3 з активним використанням крайніх захисників в атаці.

Перший тайм пройшов з помітною перевагою "Бенфіки", яку активно підбадрював тренер з бровки. Запам'яталося кілька моментів, коли по три-чотири португальських футболіста могли вражати ворота Петра Чеха з близької дистанції. Але, з одного боку, самовіддано грали захисники "синіх", кидаючись під м'яч, з іншого - нічого вигадливого не придумувала "Бенфіка". Треба було загрожувати акцентованіше, а не просто відправляти м'яч в штрафну.

Виконанням стандартів "Бенфіки" регулярно займався бомбардир Оскар Кардосо, і, можливо, саме його не вистачало ближче перед воротами. Логічно були помітні розташувалися на флангах аргентинці Едуардо Сальвіо і Ніколас Гайтан. Але всі, хто брався завершувати атаки, робили це дуже беззубо.

У відповідь лондонці за цілий тайм зуміли довести майже до кінця буквально пару атак. Викинутий Хуаном Матою за лінію захисту м'яч Оскар не зумів обробити, щоб вийти один на один з Артуром. Фернандо Торрес утикався в гравців оборони або звично забігав в офсайди. З усієї активністю Мати зовсім не помітний був Френк Лемпард, який вийшов на поле з капітанською пов'язкою. Лише раз кращий бомбардир в історії клубу зумів прикластися здалеку по воротах "Бенфіки", змусивши воротаря потрудитися. По-справжньому ж швидких атак "Челсі" зовсім не проводило.

Однак навіть без замін в перерві англійський клуб зумів змінити гру. Відсиджуватися в обороні далі було б соромно, і гра придбала гострий характер. "Бенфіка" знову почала тринькати моменти, ну а "Челсі" хоча б почав їх створювати. Португальцям довелося навіть повідбиватися приблизно так само, як суперник це робив у першому таймі. В одній з відповідних атак Кардосо розмістив таки м'яч у воротах Чеха, але знаходився в помітному офсайді.

Втім, забити бадьорим лондонцям вдалося зовсім не в позиційній атаці, а в кращому стилі Фернандо Торреса. Чех викинув м'яч від воріт по центральній осі поля, Мата політ підправив, а іспанський форвард без праці пішов від центрального захисника Луїзао і технічно обіграв Артура - 0:1 на 59-й хвилині.

"Челсі" радів недовго. Через 10 хвилин метушлива атака португальців у штрафному "синіх" наздогнав руку Сесара Аспиликуети. Не перший випадок невдачі в кар'єрі іспанця обернувся сьомим голом Кардосо в Лізі Європи - 1:1 з пенальті на 68-й хвилині. Відразу після точного удару намучавшегося за дві третини матчу парагвайця довелося рятувати від зведеної ноги.

Коли перед пенальті стало здаватися, що "Челсі" раптово може притиснути опонента і більше, Жорже Жезуш зробив подвійну заміну і тим самим моментально повернув гру в свої руки. Рафаель Бенітес із змінами у складі не поспішав, а лише закликав своїх тимчасових підопічних діяти швидше і бігати стрімкіше.

Частота фолів з боку "Бенфіки" підтримувалась на постійному рівні, одного разу Торреса ніби завалили в штрафний, але сам іспанець особливо не претендував на одинадцятиметровий. На жаль для португальців, в цьому ж моменті об Торреса спіткнувся Езекіель Гарай і підвернув ногу так, що замість нього був потрібен вихід іншого центрального захисника - Жардела. Заміна стала для команди Жезуш останньою.

Але ні лісабонці, ні лондонці не збиралися відсиджуватися до додаткового часу чи навіть серії пенальті. Гра все більше прагнула минути центр поля, основні події стали розгортатися поблизу обох штрафних площ. Крім комбінаційних атак команди обмінялися дальніми пострілами: все той же Кардосо змусив Чеха тягнути м'яч з правої від себе "дев'ятки", а пізніше Лемпард перевірив гарматним ударом хрестовину воріт Артура.

Такий футбол пролетів швидко і час вже майже дійшов до додаткового, коли "Бенфіка", його затягуючи, все-таки привезла собі кутовий. Мата подав стандарт, і блискуче головою переправив м'яч у ворота Іванович - 1:2.

Артур навіть не став тягнутися за незручним снарядом. У "орлів" залишався останній шанс щось виправити, і вирішальна атака вийшла небезпечною, але знову проявлена самовідданість оборони "Челсі" зберегла рахунок незмінним.

Так "Челсі" вперше привіз трофей Ліги Європи до Англії і поповнив свою власну колекцію небаченим досі почесним сосудом.