ua en ru

Чехія вперше за півтора року розмістила євробонди

Автор: RBC.UA
Чехія сьогодні, 20 лютого, успішно розмістила єврооблігації на 2 млрд євро. Про це повідомляє телеканал "Росія 24". Облігації з погашенням в травні 2022 р. продавалися з прибутковістю в 3,977%, трохи вище купонної. До цього Чехія виходила на міжнародний борговий ринок у вересні 2010 р., зайнявши аналогічну суму з терміном погашення в квітні 2021 р.

Чехія сьогодні, 20 лютого, успішно розмістила єврооблігації на 2 млрд євро. Про це повідомляє телеканал "Росія 24".

Облігації з погашенням в травні 2022 р. продавалися з прибутковістю в 3,977%, трохи вище купонної. До цього Чехія виходила на міжнародний борговий ринок у вересні 2010 р., зайнявши аналогічну суму з терміном погашення в квітні 2021 р.

Приводом для аукціону стало зниження прибутковості єврооблігацій. На новинах з єврозони вони знизилися до 3,69%. Крім того, минулого тижня прибутковості досягли 3-місячного мінімуму, після того, як міністр фінансів Чехії Мирослав Калоусек оголосив чергові заходи економії.

Зазначимо, чеський держборг складає 42% від ВВП.

Нагадаємо, зниженням прибутковості на євробонди в останні дні активно скористалися проблемні країни єврозони - Італія та Іспанія, а також Франція. Уряд Італії 13-14 лютого здійснив розміщення в цілому на 18 млрд євро. При цьому прибутковість бондів у порівнянні із січневим аукціоном знизилася на 1,5% до 3,4% і виявилася найнижчою з березня минулого року, тобто ще до боргової кризи в країні. Незабаром Італії доведеться розплачуватися за зовнішніми запозиченнями, а тому Рим залучає нові кредити.

Іспанські запозичення теж виявилися успішними: прибутковості знизилися. Мадрид отримав 5,44 млрд євро. Уряд Франції 16 лютого провів аукціон з розміщення держоблігацій з термінами погашення в 2014, 2015 і 2017 рр. на 8,45 млрд євро. По всіх паперах прибутковість помітно знизилася.

Цьому також сприяли оптимістичні очікування щодо вирішення грецького питання. Зокрема, на сьогодні запланована зустріч Єврогрупи, на якій, як очікується, буде схвалено виділення Греції 130 млрд євро на подолання кризи.