Чехія не визнає вирок Тимошенко

Вівторок 11 жовтня 2011 21:25
Автор: RBC.UA
Чеська Республіка не визнає вирок, винесений екс-прем'єрові України Юлії Тимошенко. Про це повідомляє радіо "Прага".

Чеська Республіка не визнає вирок, винесений екс-прем'єрові України Юлії Тимошенко. Про це повідомляє радіо "Прага".

На думку чеського МЗС, Київ віддаляється від європейських стандартів, розуміючи справедливість, політичну і кримінальну відповідальність не так, як Європейський Союз. Як заявив глава чеського МЗС Карел Шварценберг, відносини Україна та ЄС постраждають після вироку Тимошенко. Екс-президент ЧР Вацлав Гавел висловив надію, що вищі судові інстанції розберуться, чи не має справа політичної підоснови. Колишній член уряду Тимошенко Богдан Данилишин, який отримав політичний притулок в ЧР, заявив, що оцінку діям колишнього прем'єра дасть не суд, а історія і український народ. На його думку, захисники Тимошенко використовують всі можливості для її виправдання.

Сьогодні на Київ обрушився шквал критики з боку ЄС. Свою реакцію на рішення суду висловили МЗС Німеччини, Франції, Польщі. Про розчарування цим вироком вже заявили в ЄС. Про те, що вирок є політично вмотивованим, завив і Президент Європарламенту Єжи Бузек.

Також представники Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) висловили невдоволення і розчарування вироком, винесеним Юлії Тимошенко. А депутати Європарламенту подумують над тим, щоб скасувати візит Президента України Віктора Януковича до Брюсселя 20 жовтня.

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що ставити під сумнів газові домовленості між Україною і РФ - контрпродуктивно.
Зазначимо, Президент України Віктор Янукович заявив, що рішення Печерського райсуду Києва у справі Тимошенко не остаточне, а рішення після апеляції буде залежати від чинного на той момент кримінально-процесуального законодавства.

Раніше сьогодні Президент Янукович заявляв, що вирок Тимошенко перешкоджає євроінтеграції України.

Однак, у МЗС України повідомили, що справа екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко не повинна мати негативного впливу на процес укладення угоди про асоціацію з ЄС. Раніше глава департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин заявив, що Міністерство закордонних справ України розуміє увагу "західних партнерів до справи Юлії Тимошенко", але оголошення вироку не позначиться на термінах підписання угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Також Міністерство закордонних справ України заявляв, що забезпечить пояснення в Європейському Союзі ситуації щодо справи екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.
Сьогодні Печерський райсуд Києва засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років. 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся