ua en ru

Чечетов: Метою приватизації української енергетики є забезпечення її стратегічного розвитку

Автор: RBC.UA
Українська енергетика потребує багатомільярдних приватних інвестіцій, заявив сьогодні заступник голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді Михайло Чечетов.

Українська енергетика потребує багатомільярдних приватних інвестіцій, заявив сьогодні заступник голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді Михайло Чечетов.

"У держави кишеня маленька. Питання: куди йти? Ми йдемо вперед. І за рахунок залучення приватних інвестицій оновити основні виробничі потужності", - сказав Чечетов.

За його словами, метою приватизації енергокомпаній в Україну є забезпечення їх стратегічної перспективи: інвестиції, модернізація, соціальна сфера. "І якщо інвестор приходить на підприємство, він зобов'язаний виконувати умови приватизації. Тому ФДМ повинен жорстко контролювати виконання умов приватизації", - зазначив заступник голови фракції ПР.

Аналізуючи стартову ціну приватизації 45,103% акцій "Західенерго" в розмірі 1,932 млн грн і 25% акцій "Київенерго" у розмірі 432,305 млн грн, Михайло Чечетов назвав її адекватною. "Треба жити в ситуації реального часу. А сьогодні світові фінансові ринки переживають непрості часи. Тому я вважаю, що стартова ціна адекватна ситуації на ринку", - підкреслив Чечетов.

Раніше голова ФДМ Олександр Рябченко заявляв, що за основу приватизації "Західенерго" і "Київенерго" взяті умови продажу обленерго в 2001 р., які були високо оцінені міжнародними експертами. У конкурсах зможуть брати участь тільки інвестори, що працюють в сфері енергетики. Потужності компаній-претендентів повинні становити не менше 30% від потужностей приватизованих компаній. Також покупець генерації зобов'язаний забезпечити підприємства поставками вугілля, не менше 70% якого - з українських шахт.

Нагадаємо, 5 жовтня Фонд держмайна (ФДМ) опублікував умови приватизації 45,103% акцій "Західенерго" за 193,2 млн грн і 25% акцій "Київенерго" за 432,305 млн грн. Стартова ціна продажу держпакетів виявилися майже в два рази вищою за ринок. Ринок моментально відреагував на це: в день оголошення умов вартість акцій "Західенерго" на "Українській біржі" зросла на 44,5%, "Київенерго" - на 100%.

Раніше Кабінет міністрів України розпорядженнями № 930-р та № 931-р від 21 вересня 2011 р. погодив умови конкурсу з продажу підприємств. Умови конкурсів передбачають, зокрема, модернізацію діяльності енергокомпаній та виконання низки соціальних зобов'язань.

Зазначимо, в поточному році повинні бути приватизовані такі держпакети акцій: 50% акцій "Закарпаттяобленерго", 46% акцій "Черкасиобленерго", 50% акцій "Дніпрообленерго", 45% акцій "Крименерго", 50% акцій "Вінницяобленерго", 25% акцій "Дніпроенерго", 40% акцій "Донецькобленерго", 45% акцій "Чернівціобленерго" та 26% акцій "Тернопільобленерго".

Раніше повідомлялося, що серед українських фінансово-промислових груп у приватизації об'єктів теплової генерації та обленерго, в першу чергу, зацікавлені енергохолдинг ДТЕК, група "Приват", "Енергетичний стандарт", група "Фінанси та Кредит" і VS Energy.

Також серед претендентів на приватизацію української енергетики називаються російські компанії "Газпром" і "ІнтерРАО ЄЕС". Крім цього, раніше не виключила можливості взяти участь у приватизації української енергетики американська корпорація AES, яка вже володіє в Україні двома обленерго - "Київобленерго" і "Рівнообленерго".

Раніше, на початку серпня ц.р. ФДМУ оголосив про початок підготовки конкурсів з продажу чотирьох обленерго: 25% "Дніпроенерго", 50% "Вінницяобленерго", 40% "Донецькобленерго" і 45% "Чернівціобленерго".

Нагадаємо, що від приватизації державного майна, здійснюваної ФДМУ та його регіональними відділеннями, за 9 місяців 2011 року до державного бюджету надійшло 11 млрд 001 млн грн.

Всього ж ФДМУ планує за 4 роки отримати від приватизації 40 млрд грн. Вже відомо, що Кабінет міністрів України планує зберегти рівень надходжень до держбюджету 2012 від приватизації держмайна рівні 2011 р. - 10 млрд грн.