ua en ru

Чавес: В територіальних водах Венесуели виявлено шпигунський атомний підводний човен

Автор: RBC.UA
Президент Венесуели Уго Чавес повідомив про виявлення шпигунського підводного човна в територіальних водах латиноамериканської держави. Його слова передає Associated Press.

Президент Венесуели Уго Чавес повідомив про виявлення шпигунського підводного човна в територіальних водах латиноамериканської держави. Його слова передає Associated Press.

Венесуельський лідер пояснив, що ВМФ країни засікли субмарину в Карибському морі на північ від Каракаса під час військових навчань, які проходили біля острова Орчіла, де розташована військова база Венесуели. За словами Президента, це сталося у вівторок, 8 листопада.

Чавес додав, що походження шпигунського підводного човна поки не вдалося встановити, оскільки субмарина встигла сховатися. Однак швидкість, з якою судно рухалося, а також його розмір вказують на те, що, можливо, йдеться про атомну субмарину.

"Підводний човен встиг сховатися, оскільки швидкість його ходу виявилася набагато вищою, ніж у наших кораблів", - заявив Чавес, додавши, що зараз ведеться розслідування інциденту.

Президент Венесуели відмовився припустити, кому мог належати підводний човен і з якою місією він перебував в територіальних водах країни.

"Ми не можемо звинувачувати когось, оскільки не володіємо достатньою кількістю деталей, але ми ведемо розслідування", - сказав глава держави.

Чавес відзначив своїх моряків, подякувавши їм за те, що "не піддалися на провокацію".

"Імперії звикли борознити Карибське море і сунутися всюди", - сказав Чавес. Зазначимо, що венесуельський Президент під "імперією" зазвичай має на увазі США.

Чавес пообіцяв, що влада країни проведе детальне розслідування інциденту.