CEBR: Бразилія випередила Великобританію в рейтингу найбільших економік світу
Бразилія зайняла шосте місце в рейтингу найбільших економік світу, відтіснивши Великобританію на сьому позицію. Такі дані містяться в останньому дослідженні британського Центру економічних і ділових досліджень (CEBR), передає BBC.
В основному зниження рейтингу Великобританії пов'язано з поступовим економічним спадом в Європі та виходом на перший план азіатських країн.
"Ми побачимо не тільки перехід від заходу до сходу, але і те, що країни, що виробляють необхідну сировину - продовольство, енергію і так далі - поступово піднімаються з економічної таблиці", - сказав глава CEBR Дуглас МакУільямс.
Згідно з прогнозами CEBR, до 2020 р. Великобританія опуститься на восьме місце. У той же час Росії вдасться значно поліпшити свої показники, перемістившись з дев'ятого місця за станом на 2011 р. на четверте. Трійка лідерів (США, Китай і Японія) залишиться на своїх місцях.
Раніше цього року Міжнародний валютний фонд опублікував доповідь, згідно з якою бразильська економіка обжене британську в 2011 р.
Нагадаємо, наприкінці серпня ц.р. міжнародне агентство Standard & Poor's підвищило прогноз по кредитному рейтингу Бразилії з "стабільного" до "позитивного". При цьому сам кредитний рейтинг країни був підтверджений на рівні "ВВВ +".
У своєму коментарі експерти S&P відзначили, що підвищення кредитної перспективи Бразилії "відображає факт збереження в найближчі роки макроекономічних тенденцій, які забезпечують стабільність бразильської економіки".
Кредитний рейтинг Бразилії в іноземній валюті перебуває на позначці "ВВВ-" з прогнозом "позитивний".
Зазначимо, що Економіка Бразилії зросла на 0,7% в останньому кварталі 2010 р. до попереднього кварталу, підвівши підсумок стрімкого зростання найбільшої економіки Латинської Америки, що склав в минулому році 7,5%.
Як повідомив Бразильський інститут географії та статистики (IBGE), у 2010 р. економіка Бразилії показала найшвидше зростання з 1986 р. У річному численні ВВП Бразилії в четвертому кварталі 2010 року зріс на 5,0%.
Впевнений внутрішній попит, рекордний рівень працевлаштування і зростання світових цін на продовольчі товари підстьобнув інфляцію в Бразилії до шестирічного максимуму, змусивши новий уряд Ділми Русефф, що вступила на посаду президента з 1 січня 2011 р., скоротити державні витрати, а також змусивши Центробанк Бразилії підняти ключову ставку двічі з початку року.
Очікується, що в 2011 р. економіка Бразилії сповільнить зростання до 5% на тлі збільшення вартості запозичень для країни і скорочення державних витрат після величезних витрат на передвиборні кампанії і вибори в 2010 р.
Втім, варто зазначити, що багато політиків і економісти згодні з тим, що сильне зростання бразильської економіки не можна назвати стабільним. У країні багато серйозних інфраструктурних проблем, поширена бюрократія, а складний податковий кодекс заважає успішному розвитку бізнесу.