ua en ru

Carbofer за участю російського ВЕБ придбав контрольний пакет ІСД

Автор: RBC.UA
Контрольний пакет акцій Індустріального союзу Донбасу (ІСД) придбав власник швейцарського трейдера Carbofer, екс-співвласник "Євразхолдингу" за участю "Внєшекономбанку" (ВЕБ). Власниками 49,99% акцій залишаються Сергій Тарута та Олег Мкртчян, передає "5-й канал".

Контрольний пакет акцій Індустріального союзу Донбасу (ІСД) придбав власник швейцарського трейдера Carbofer, екс-співвласник "Євразхолдингу" за участю "Внєшекономбанку" (ВЕБ). Власниками 49,99% акцій залишаються Сергій Тарута та Олег Мкртчян, передає "5-й канал". Вони ж залишаються в керівних органах корпорації.

Водночас Віталій Гайдук, який є головою групи радників прем'єр-міністра України, вийшов з капіталу ІСД.

Декілька днів назад газета Financial Times повідомила, що неназвана російська фінансово-промислова група близька до купівлі контрольного пакету ІСД. За інформацією видання, вартість операції - 2 млрд. дол., угода може бути підписане вже до кінця січня ц.р. Газета відзначала, що в умовах попиту, що знизився, крупна українська сталеливарна компанія опинилася в непростому положенні: вона бореться за реструктуризацію більш ніж 3-х млрд. дол. боргу. У числі потенційних покупців називалися також один із співвласників холдингу «Металлоінвест» Алішер Усманов і «Евраз Груп», частка в якій належить Роману Абрамовичу. Серед чинників, які підштовхують до операції, Financial Times називала майбутні президентські вибори в Україні. Крім того, аналітики вбачають в угоді спробу Росії розширити контроль над промисловістю колишніх радянських республік.

Нагадаємо, в жовтні 2008 р. корпорація ІСД оголосила про припинення реалізації всіх інвестиційних проектів в Україні у зв'язку з різким зниженням попиту на свою продукцію, а також падінням світових цін на сталь в результаті глобальної фінансової кризи.

Корпорація ІСД була заснована в 1995 р. До складу корпорації входять Алчевський металургійний комбінат, Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського, Дніпропетровський трубний завод, "Алчевськкокс", "ІСД - Гута Ченстохова" (Польща) і ВАТ "ІСД - Дунаферр" (Угорщина).