ru ua

Колишнього голову Білорусії Шушкевича не випустили з країни

Автор: RBC.UA
Білоруські прикордонники не випустили з країни колишнього главу Білорусії (голови Верховної ради), співавтора Біловезьких угод Станіслава Шушкевича.

Білоруські прикордонники не випустили з країни колишнього главу Білорусії (голови Верховної ради), співавтора Біловезьких угод Станіслава Шушкевича. Як повідомив радіостанції "Ехо Москви" сам політик, він планував виїхати до Литви, проте був змушений повернутися до Мінська. За словами Шушкевича, прикордонники заявили, що він знаходиться в базі "невиїзних".

Нагадаємо, в липні минулого року білоруські прикордонники затримали Шушкевича "без пояснення причин".

Шушкевич очолював Верховну раду Білорусі в 1990-1993 рр.. У 1991 р. він як глава Білорусії поставив підпис під угоди, що поклали кінець існуванню Радянського Союзу. Останнім часом Шушкевич критикував діючу владу.

Раніше президент Білорусії Олександр Лукашенко пообіцяв "жорстко відповісти" на розширення Заходом візових санкцій проти білоруських чиновників. Начальник управління по нагляду за виконанням законодавства та законністю правових актів Генеральної прокуратури країни Павло Родіонов повідомляв, що особам, що закликає до санкцій щодо білоруського режиму, може бути обмежений виїзд за кордон.

Крім Шушкевича, в списках невиїзних складаються більш ста білоруських опозиціонерів, громадських активістів та журналістів. На даний момент із країни не випустили вже більше десятка опозиціонерів, правозахисників, журналістів.