ru ua

БЮТБ: Проти Ніни Карпачової порушили кримінальну справу

Автор: RBC.UA
На колишнього омбудсмена Ніну Карпачову Генеральна прокуратура завела кримінальну справу. У цьому впевнений народний депутат, лідер фракції БЮТБ Андрій Кожем'якін, про що він заявив на сьогоднішньому брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

На колишнього омбудсмена Ніну Карпачову Генеральна прокуратура завела кримінальну справу. У цьому впевнений народний депутат, лідер фракції БЮТБ Андрій Кожем'якін, про що він заявив на сьогоднішньому брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

"Фракція (БЮТБ) зазначає, що сьогодні на екс-омбудсмена Ніну Карпачову, завдяки якій весь світ дізнався про фізичні тортури Юлії Тимошенко в Качанівській колонії, влада відкрила кримінальну справу, в результаті чого вона була змушена ... покинути Україну", - сказав Кожем'якін.

Про те, що на Карпачову тиснуть і вона не може перебувати в Україні заявляв учора заступник голови фракції БЮТБ Сергій Соболєв. За його словами, представники української опозиції вже написали докладний лист в офіс верховного комісара з прав людини ПАРЄ, і, скоріш за все, це стане предметом нового розслідування відносно посадових осіб в Україні, "які прямо дають вказівки Генеральній прокуратурі тиснути на екс-омбудсмена" .

У той же час в коментарі РБК-Україна лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов зазначив: "Інформація в ЗМІ йде про те, що вона (Карпачова) виїхала кудись за кордон. Генпрокуратура дала офіційну інформацію, що ніхто ніяких вимог до Карпачової не пред'являв ... Мені здається, що це закинута якась "качка" і все. Я її останній раз особисто бачив за день до останнього голосування по кандидатурі Лутковської. Не тільки бачив, а й розмовляв з нею".

Нагадаємо, що питання дотримання в Україні прав людини, зокрема, в тюрмах, загострилося після повідомлень про те, що екс-прем'єра Юлію Тимошенко побили конвоїри Качанівскої колонії, де вона відбуває семирічний термін, до якого була засуджена за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією.

Синці на тілі Тимошенко, під час зустрічі з нею в колонії сфотографував представник Карпачової, яка на той момент була чинним омбудсменом. Після того, як її представник відвідав Тимошенко в колонії, Ніна Карпачова зажадала порушити кримінальну справу за фактом насильства над екс-прем'єром.

Термін повноважень Карпачової на посаді омбудсмена сплив 7 лютого 2012 р. На цей пост Карпачова обиралася тричі - в 1998, 2003 і 2007 рр. 24 квітня новим уповноваженим з прав людини було обрано Валерію Лутковську. 27 квітня під крики опозиції "Ганьба", вона склала присягу. Зазначимо, що опозиція цієї присяги не визнає.