Ю.Тимошенко: Висновки про результати президентських виборів робити рано

Кандидат в Президенти України, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що висновки про результати президентських виборів робити рано. Про це вона заявила на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

Кандидат в Президенти України, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що висновки про результати президентських виборів робити рано. Про це вона заявила на прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

 "Результати, які оголошені на рівні екзит-полів, - це лише соціологія... Різниця, яка є в межах 3%, - в межах соціологічної погрішності... Робити висновки рано", - сказала вона.

 Ю.Тимошенко повідомила також, що БЮТ проводить паралельний підрахунок голосів, результати якого будуть відомі до 3:00 8 лютого.

Прем'єр закликала всю команду БЮТ докласти максимальних зусиль, щоб не допустити фальсифікацій під час підрахунку голосів. "І тому, якщо хтось буде святкувати перемогу  до оголошення офіційних результатів - це маніпуляція свідомістю", - додала вона. Ю.Тимошенко наголосила, що в історії України вже були випадки, коли кандидатів у Президенти вітали з перемогою, а в результаті главою держави ставала зовсім інша людина.

В свою чергу керівник виборчого штабу Ю.Тимошенко Олександр Турчинов заявив, що БЮТ не виключає можливості невизнання результатів виборів Президента України у разі  підтвердження масових фальсифікацій. "На жаль, я повинен сказати, що це були одні з найбрудніших виборів. На жаль, ми не змогли уникнути масових фальсифікацій", - сказав він.

 "У Донецькій і Луганській обл. явка виборців на 11:00 ранку вже складала 25%, що технічно неможливе", - відзначив він. - Ми отримуватимемо копії актів і звернень, які підтверджуватимуть порушення на ділянках, і на підставі цього ми зможемо говорити щодо невизнання або визнання результатів на окремих ділянках або окремих округах".

 Також у ряді областей України серед членів УВК, які представляли інтереси кандидата в Президенти України Віктора Януковича, були особи, які знаходяться в розшуку МВС, заявив О.Турчинов. "У Миколаївській, Луганській, Одеській і Донецькій областях, серед членів виборчих ділянок від Януковича були зафіксовані не тільки люди з судимостями, але і деякі з них знаходяться в розшуку МВС... Це є базою для висновків, які ми вже зробимо найближчим часом", - сказав він.

  О.Турчинов вважає, що "висновки про переможця зараз робити зарано".

Сьогодні раніше О.Турчинов заявляв, що БЮТ вимагатиме визнати недійсними результати виборів на тих дільничних виборчих комісіях, де члени БЮТ не були допущені до роботи. За словами О.Турчинова, БЮТ зафіксував значне зростання кількості охочих голосувати вдома в східних і південних регіонах України - до 1,5 млн людей, що є підставою для фальсифікацій виборів. Він додав, що ЦВК "сприяє фальсифікаціям такого виду голосування", коли лише два, а не три представники комісії можуть брати участь в контролі над таким голосуванням вдома.

БЮТ  також зафіксував кілька випадків масового включення виборців до списків виборців в день голосування. За його словами, в Закарпатській обл. лише на одній дільниці було включено 580 людей. 

  Нагадаємо, в Україні сьогодні проходив другий тур виборів Президента. З 18 претендентів, які брали участь в голосуванні 17 січня, у фінал виборчої гонки вийшли прем'єр-міністр країни Юлія Тимошенко і лідер Партії регіонів Віктор Янукович. Процес підбиття підсумків повинен завершитися протягом 10 днів, до 17 лютого. Новий глава держави повинен вступити на посаду протягом місяця після оголошення результатів голосування.

 

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся