ua ru

БЮТ, НУ-НС і Блок Литвина не отримували офіційних пропозицій про створення нової коаліції

Автор: RBC.UA
У парламентські фракції БЮТ, НУ-НС і Блок Литвина не надходили офіційні пропозиції про створення нової коаліції.

У парламентські фракції БЮТ, НУ-НС і Блок Литвина не надходили офіційні пропозиції про створення нової коаліції. Про це журналістам заявили голова фракції БЮТ Іван Кириленко, в.о. голови фракції НУ-НС Микола Мартиненко та заступник голови фракції Блок Литвина Олег Зарубінський, передає кореспондент РБК-Україна.
Всі троє відповіли негативно на питання про початок офіційних переговорів про створення нової коаліції.

У свою чергу заступник голови фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, підкреслив, що до інавгурації нового Президента будуть продовжуватися переговори про створення нової коаліції. "Коаліція (утворення) може бути близька тоді, коли буде поставлена крапка в переговорах. На сьогодні такі переговори, як і раніше ведуться. Тому сказати, що прийнято рішення щодо формування коаліції не можна", - відзначив О. Єфремов.

Віце-спікер ВР Микола Томенко в ефірі радіо "Ера-Fm" заявив, що він не бачить можливості створення в парламенті ідеологічної коаліції, яка буде системно діяти тривалий час. "Під одноразовим використанням я розумію те, що, швидше за все, повна згода в такій коаліції буде лише під час голосування за формування уряду і ряд ключових призначень, однак при розгляді законопроектів, залежно від їхнього ідеологічного спрямування, ця коаліція не буде діяти стабільно і системно ", - сказав він.

На думку М. Томенка, коли мова піде про "світоглядні питання гуманітарного характеру, частина депутатів" Нашої України "їх не буде підтримувати, але 226 голосів забезпечить фракція комуністів, в економічних питаннях синхронне голосування буде забезпечено Партією регіонів, Блоком Литвина," Нашої Україною "і т.п.
У той же час, М. Томенко зазначив, що за будь-яких обставин мало вірить в те, що нинішній склад парламенту пропрацює весь термін, відведений йому.

Нагадаємо, що Віктор Янукович минулого тижня закликав Юлію Тимошенко піти у відставку і перейти в опозицію. Також він звернувся до членів коаліції і закликав оголосити про припинення діяльності коаліції для того, щоб він міг почати переговори з різними фракціями з питання формування нового уряду.

Якщо діюча коаліція у складі фракцій БЮТ, Блоку Литвина і НУ-НС оголосить про припинення свого існування, то через місяць у парламенті повинна бути створена нова коаліція. В іншому випадку у Президента України з'явиться підстава для розпуску ВР і призначення позачергових парламентських виборів.