БЮТ ініціює скликання позачергового засідання ВР 13 січня 2010 р.

Фракція Блоку Юлії Тимошенко ініціює скликання позачергового засідання Верховної Ради (ВР) України 13 січня цього року для прийняття законопроекту про заборону голосувати вдома без документального підтвердження. Про це повідомляє прес-служба парламентської фракції БЮТ.

Фракція Блоку Юлії Тимошенко ініціює скликання позачергового засідання Верховної Ради (ВР) України 13 січня цього року для прийняття законопроекту про заборону голосувати вдома без документального підтвердження. Про це повідомляє прес-служба парламентської фракції БЮТ.

 

Сьогодні у ВР зареєстровано проект закону № 5509 "Про внесення змін до закону України" Про вибори Президента України "(щодо недопущення спотворення волевиявлення виборців)", внесений народним депутатом від Блоку Юлії Тимошенко Валерієм Писаренко.

Нардепи від «Нашої України» також підтримують пропозицію БЮТ щодо внесення змін в закон про вибори Президента України на позачерговому засіданні Верховної Ради України. Про це РБК-Україна повідомив уповноважений представник кандидата в Президента Віктора Ющенка нардеп від НУ-НС Андрій Парубій. Він зазначив, що в разі скликання позачергового засідання пропозиція БЮТ буде підтримана. За його словам, НУ має намір виступити з пропозицією щодо заборони включати громадян у списки виборців в день голосування.

Раніше нардеп від БЮТ Андрій Шкіль заявив, що позачергове засідання Верховної Ради України може відбутися 14-15 січня. Він зазначив, що фракція зібрала необхідну кількість підписів для цього. Крім цього, А. Шкіль підкреслив, що «проведення позачергового засідання необхідно для вдосконалення виборчого законодавства і щоб уникнути можливих фальсифікацій».

Вчора в ефірі «5 каналу» прем'єр-міністр України Ю.Тимошенко сказала: "Я зіткнулася з продажністю окремих українських суддів ... Тому що продається і купується все ... І тому коли ми подали скаргу. .. окрема суддя прийняла рішення, що так, правильно, дійсно можна голосувати на дому ... І тому сьогодні є великий ризик фальсифікацій ... Я звернулася до ОБСЄ, до всіх українських політиків, щоб зупинити фальсифікації ... І, швидше за все , ми будемо скликати Верховну Раду, щоб зупинити фальсифікації", - сказала глава уряду.

Нагадаємо, ЦВК 4 січня прийняв рішення, згідно з яким для голосування за межами виборчої дільниці виборець не повинен надавати документ, що підтверджує, що він не може пересуватися самостійно. За це рішення проголосували 8 членів ЦВК, 4 - проти, і двоє утрималися. Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила в той же день, що має намір оскаржити це рішення в суді.

8 січня 2010 р. Київський апеляційний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову Ю.Тимошенко про визнання незаконними окремих положень роз'яснень ЦВК про голосування на дому та внесення до списків для голосування виборців в день виборів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся